کشور عضو سازمان ملل متحد، روز پنج شنبه از سازمان ملل خواستند از کشورهای عضو این سازمان بخواهد با مسئله همجنس‌بازی مانند یک اقدام جنایتکارانه برخورد نکنند.

 

 

به گزارش گروه بین الملل «شبکه خبر دانشجو»، خبرگزاری فرانسه در گزارشی از نیویورک با اعلام این خبر، نوشت: سفیر آرژانتین در سازمان ملل متحد بطور غیر منتظره اعلامیه ای در خصوص حقوق همجنس بازان مرد تسلیم مجمع عمومی سازمان ملل کرد.

در پیش نویس این سند آمده است: ما از کشورها می خواهیم هرگونه اقدام لازم را به ویژه در بخش حقوقی و دولتی انجام بدهند تا تضمین هایی ارائه شود مبنی بر اینکه گرایشات جنسی یا همسانی جنسی تحت هیچ شرایطی اساسی برای مجازات کیفری آنها به ویژه بازداشت و اعدام نباشد.

66 کشوری که این سند را امضاء کرده اند، مدعی اند که به شدت نگران نقض حقوق بشر و آزادی های بنیادی براساس گرایشات جنسی و همسانی جنسی هستند.

پس از ارائه پیش نویس این سند وزیر امور خارجه هلند و وزیر حقوق بشر فرانسه نشستی را در حمایت از این پیش نویس برگزار کردند.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا، برزیل، اسرائیل و ژاپن در میان امضاء کنندگان این سند در حمایت از حقوق همجنس بازان هستند، اما امریکا، روسیه و چین از موافقت با این اعلامیه خودداری کرده اند.

واتیکان نیز این اعلامیه را تلاشی مشروع برای متوقف کردن سرکوب همجنس بازی می داند.

گفتنی است، همجنس بازی در برخی کشورها ازجمله کشورهای اسلامی و واتیکان ممنوع بوده و مجازات های سختی برای آن در نظر گرفته شده است.


دسته ها : اخبار جهان
شنبه سیم 9 1387
X