برای این کار:

ابتدا از منوی Stat وارد Run شوید. سپس دستور cmd را تایپ نموده و Enter بزنید.
اکنون در داخل CMD کد زیر را وارد کنید و Enter بزنید:

attrib +h +s D:/Kamyabonline

دقت کنید این کد فولدر Kamyabonline را در درایو D مخفی میسازد. 
به Space های خورده شده در میان کد نیز دقت کنید.
با این عمل فولدر Kamyabonline کاملأ از روی هارد شما مخفی میشود.

در صورتی که میخواهید یک فایل را نیز مخفی کنید کافی است آدرس را بدین شکل وارد کنید:

attrib +h +s D:/Windows/Kamyabonline.exe

این کد فایل Kamyabonline.exe را در داخل درایو D و پوشه Windows مخفی میسازد.

به همین سادگی شما میتوانید عملیات مخفی سازی را انجام دهید.

اما چگونه این فایلهای مخفی کرده را بازگردانیم؟
بدین منظور در داخل CMD دستور زیر را وارد کنید تا به ترتیب فایلهای مخفی شده مان آشکار گردند:

attrib -h -s D:/Kamyabonline
attrib -h -s D:/Windows/Kamyabonline.exe


تنها دقت کنید که محل و نام فایل مخفی شده تان فراموش تان نشود چرا که دیگر امکان بازیابی آن وجود ندارد(البته وجود دارد ولی ظاهرا ترفندستان نمی دانست).

به نقل از ترفندستان
دسته ها : آموزش رایانه
يکشنبه اول 10 1387

 -اجرای دقیق Scan disk : وجود اشکال در فایل های ذخیره شده بر روی هارد دیسک ممکن است کاهش کارآئی سیستم و بروز اشکالات فیزیکی هارد دیسک را بدنبال داشته باشد . با اجرای برنامه Scan disk می توان تعداد زیادی از خطاهای موجود بر روی هارد دیسک را برطرف نمود . برنامه فوق بررسی لازم در خصوص وجود اشکالات فیزیکی بر روی هارد دیسک را نیز انجام خواهد داد . بخاطر داشته باشید که با توجه به ظرفیت هارد دیسک نصب شده بر روی کامپیوتر ، فرآیند بررسی وضعیت هارد دیسک می تواند مدت زمان زیادی بطول انجامد و نمی بایست در این فاصله عملیات خاصی را انجام داد .  

-حذف فایل های موقت موجود بر روی هارد دیسک : فایل های موقت به آندسته از فایل ها اطلاق می گردد که معمولا" پس از نصب یک برنامه همچنان بر روی هارد دیسک باقی می مانند و می توان بدون نگرانی اقدام به حذف آنان نمود . 

-حذف اطلاعات موجود در Cache برنامه مرورگر : فایل های cache شده ، به آندسته از فایل هائی اطلاق می گردد که در زمان استفاده از اینترنت بر روی سیستم شما باقی مانده و اغلب شامل تصاویری می باشند که به منظور نمایش صحیح صفحات وب ، برنامه مرورگر مجبور به دریافت آنان از اینترنت شده است .

-defrag نمودن فایل های موجود بر روی هارد دیسک : defrag ، سازماندهی فایل های موجود بر روی هارد دیسک را بگونه ای انجام خواهد داد که امکان بازیابی آنان با سرعت بیشتری میسر می گردد (برای این کار روی درایو مورد نظر کلیک راست کرده،properties, وبه تب Tools رفته و گزینه Defragment Now را کلیک کنید و سپس در صفحه نمایش داده شده گزینه Defragment را بزنید). 

-اجرای یک برنامه ویروس یاب : اغلب ویروس های کامپیوتری درصد بالائی از منابع سیستم را استفاده می نمایند . همین موضوع می تواند کاهش کارآئی سیستم را بدنبال داشته باشد . برخی از ویروس ها حتی می توانند باعث از کارافتادن کامل سیستم گردند . به منظور برخورد موثر با ویروس های موجود همواره سعی نمائید که از یک برنامه آنتی ویروس بهنگام شده استفاده کرده و عملیات پویش به منظور یافتن ویروس را در فواصل زمانی خاصی تکرار نمائید . 

-بررسی سیستم به منظور وجود Spyware : تعداد زیادی از وب سایـت ها بدون آگاهی شما اقدام به نصب Spyware بر روی سیستم شما می نمایند . یک spyware می تواند صرفا" در حد و اندازه یک کوکی ساده باشد که وب سایت های ملاقات شده توسط شما را در خود ثبت می نماید و یا برنامه هائی باشند که امکان دستیابی سایر افراد به کامپیوتر شما را فراهم می نمایند . در این رابطه می توان از برنامه های متعدد Anti Spyware به منظور پویش و برخورد با این نوع برنامه ها استفاده نمود . 

-غیرفعال نمودن برنامه های نصب شده غیرضروری :یکی دیگر از دلایلی که می تواند کاهش سرعت کامپیوتر را بدنبال داشته باشد ، تعداد و تنوع برنامه هائی است که در زمان راه اندازی سیستم اجراء می گردند. در ویندوز XP می توان با استفاده از برنامه کاربردی MsConfig برنامه هائی را که در زمان راه انداری سیستم فعال می گردند مشاهده و در رابطه با آنان تعیین تکلیف نمود . با استفاده از برنامه MsConfig صرفا" می توان لیست برنامه هائی را که در زمان راه اندازی سیستم اجراء می گردند مشاهده نمود و نمی توان از این طریق آنان را حذف نمود . پیشنهاد می گردد که حتی المقدور از نصب برنامه های غیر ضروری بر روی کامپیوتر اجتناب گردد ، چراکه هر برنامه پس از نصب درصدی از منابع سیستم را استفاده خواهد کرد و بدیهی است که در اینچنین مواردی می بایست در انتظار کاهش کارآئی سیستم بود. بخاطر داشته باشید که برای حذف یک برنامه از روی کامپیوتر از برنامه هائی موسوم به Uninstall می بایست استفاده گردد . حذف فولدرهای حاوی برنامه به تنهائی در این رابطه کافی نبوده و اطلاعات مربوط به آنان همچنان در ریجستری باقی خواهد ماند .

-پاک کردن ریجستری : ریجستری تنظیمات و اطلاعات مورد نیاز ویندوز و سایر برنامه های نصب شده را در خود نگهداری می نماید . به موازات افزایش فرآیندهای نصب و یا Uninstall ممکن است اطلاعات غیرضروری متعددی در ریجستری باقی بماند . در چنین مواردی می توان برای حذف اطلاعات غیرضروری موجود در ریجستری از برنامه های کاربردی متعددی استفاده نمود .  

-ایجاد یک فایل Swap با ظرفیت ثابت : هر یک از نسخه های ویندوز تابع یک رویکرد خاص برای Paging و فایل swap ذخیره شده بر روی هارد دیسک می باشند. پس از اشغال تمامی فضای حافظه اصلی از فایل swap به منظور ذخیره اطلاعات استفاده خواهد شد . اندازه فایل فوق ثابت نبوده و می تواند با توجه به شرایط موجود تغییر نماید . پس از استفاده از تمامی فضای حافظه و ظرفیت اختصتاص یافته برای فایل swap ، ویندوز اقدام به افزایش ظرفیت آن می نماید . در صورت تحقق چنین شرایطی سرعت و کارآئی سیستم کاهش پیدا خواهد کرد . برای مشخص نمودن ظرفیت فایل swap می توان از گزینه System موجود در control panel استفاده نمود ( System |Advanced | Performance Settings | Advanced | Virtual memory ) . مثلا" می توان حداقل و حداکثر ظرفیت فایل swap را مشابه و معادل سیصد مگابایت در نظر گرفت . 

-بهنگام نمودن درایورهای سیستم : پیشنهاد می گردد همواره درایورهای مربوط به کارت ویدئو و کنترل کننده IDE بهنگام شده و از جدیدترین درایورهای ارائه شده مرتبط با آنان استفاده گردد .  

-استفاده از حافظه RAM بیشتر و هارد درایوهائی با 7200 دور در دقیقه ( RPM ) : حافظه اصلی و هارد درایو دو قطعه اصلی در کامپیوتر می باشند که نسبت به پردازنده دارای سرعت بمراتب کمتری می باشند . افزایش حافظه RAM می تواند اثرات مثبتی را در ارتباط با سرعت اجرای برنامه های کامپیوتری بدنبال داشته باشد . سعی گردد از هارد درایوهائی استفاده گردد که RPM ( دور در دقیقه ) بالائی داشته باشند ( نظیر 7200 دور در دقیقه ) . 

-تبدیل سیستم فایل : در صورتی که بر روی سیستم شما ویندوز 95 نصب شده است ، ویندوز از سیستم فایل FAT 16 استفاده می نماید . در صورت تبدیل سیستم فایل فوق به FAT 32 ، سرعت سیستم افزایش نخواهد یافت ولی حجم و تعداد فایل هائی را که می توان بر روی هارد دیسک ذخیره نمود ، افزایش می یابد . در صورت استفاده از ویندوز XP و یا 2000 ، ارتقاء FAT16/32 به NTFS بهبود کارآئی و امنیت سیستم را بدنبال خواهد داشت . توجه داشته باشید که پس از تبدیل سیستم فایل ، امکان برگشت به وضعیت قبلی وجود نخواهد داشت. نسخه های ویندوز 95 ، 98 ، SE و ME قادر به خواندن اطلاعات از سیستم فایل NTFS نمی باشند . بنابراین در صورتی که قصد استفاده از سیستم به صورت dual-booting ( نصب بیش از یک سیستم عامل و انتخاب یکی از آنان در زمان راه اندازی سیستم ) را داشته باشید و یا تمایل به اشتراک درایوهای موجود بین چندین سیستم عامل را دارید ، بهتر است که از FAT32 استفاده نمائید . 

-در صورتی که تمامی موارد اشاره شده منجر به حل مشکل کاهش سرعت نگردد ، می توان هارد دیسک را مجددا" فرمت و اقدام به نصب سیستم عامل و سایر نرم افزارهای دلخواه نمود و یا در صورت ضرورت سخت افزار سیستم را ارتقاء داد.

نقل از کمیاب آنلاین 

دسته ها : آموزش رایانه
يکشنبه اول 10 1387

خوب برای انجام این ترفند مراحل زیر را انجام دهید 

ابتدا در منوی Run عبارت diskmgmt.msc رو تایپ کنید و بر روی Ok کلیک کنید . از پنجره باز شده بر روی درایو مورد نظر خود که قصد مخفی کردن آن را دارید کلیک راست کنید و گزینه Chang Drive Letter And Paths رو انتخاب کنین .
بعد از پنجره ای که باز می شود بر روی دکمه Remove کلیک کنید :

توجه : این عمل فقط درایو رو مخفی میکنه و اطلاعات اون رو کاری نداره .

برای برگشت به حالت اولیه مراحل قبل رو تکرار کنید ولی این بار بر روی Add کلیک کنید
توجه : درایو ویندوز(ویندوز در آن نصب است) مخفی نمی شود . 

نقل از کمیاب آنلاین 

دسته ها : آموزش رایانه
يکشنبه اول 10 1387
پنج سال وقت صرف ویندوز ویستا شد، خطوطی از کد که برای چندین بار پوشاندن کره خاکی کافی است، هزاران ساعت از وقت توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان که برای نگهداری و بررسی همه آنها به یک ابرکامپیوتر نیاز داشتند و سرانجام ویندوز ویستا ارائه شد.

ضریب امنیت بالا: با آن‌که شرکت مایکروسافت تلاش کرد با انتشار مجموعه اصلاحی و به‌روزکننده سرویس‌پک2 برای ویندوز اکس‌پی این سیستم ‌عامل را از لحاظ امنیتی به حد قابل قبولی برساند، اما حتی ضریب امنیت ویندوز اکس‌پی مجهز به سرویس‌پک2 نیز با ضریب امنیت ویندوز ویستا قابل مقایسه نیست. ‌ویندوز ویستا، امکان کنترل بیشتر کاربر اصلی یک رایانه بر حافظه‌های قابل‌حمل "فلش" و هارددیسک‌هایی خارجی را که اغلب توسط کابل‌های ‌USB‌ به رایانه متصل می‌شوند، فراهم آورده است. این ویژگی جدید از کپی برداشتن و یا ربودن اطلاعات از دیسک سخت رایانه توسط افراد غیرمجاز جلوگیری می‌کند.

برخورداری از یک دیوارآتش (فایروال) قدرتمند و دو طرفه که اطلاعات ورودی و خروجی از رایانه را بررسی می‌کند، فن‌آوری ‌Services Hardening‌ ویندوز که از اجرا شدن مخفیانه کدهای مخرب در رایانه و تغییرات ناخواسته تنظیمات سیستم‌عامل جلوگیری می‌کند، رمزنگاری تمامی اطلاعات موجود در هارد دیسک رایانه به منظور جلوگیری از سوء ‌استفاده از اطلاعات شخصی کاربران، فن‌آوری ‌User Account Protection‌ به‌منظور محدود کردن اختیارات امنیتی کاربر با هدف حفاظت از رایانه، تنها بخشی از توانمندی‌های جدید امنیتی سیستم‌عامل ویندوز ویستا هستند. ‌

برخورداری از اینترنت اکسپلورر 7 مایکروسافت با تقلید از مرورگر محبوب فایرفاکس تلاش کرده‌ است نگارش جدید اکسپلورر را به قابلیت‌هایی مانند مشاهده چند وب‌سایت در یک پنجره مرورگر ‌(Tab Browsing )‌ مدیریت بهتر ویژگی‌های امنیتی، امکان شناسایی وب سایت‌های مشکوک به حملات ‌(Fishing)‌ و جلوگیری از دانلود و اجرا شدن کدهای مخرب از اینترنت بدون آگاهی کاربر، مجهز کند. ‌ ‌

کیفیت گرافیک بسیار بالا: شرکت مایکروسافت برای نخستین بار کیفیت گرافیک سیستم‌عامل ویندوز خود را به حد بالایی رسانیده ‌است. در ویندوز ویستا محیط گرافیکی زیبایی به نام ‌(Aero Glass)‌ وجود دارد که فعال کردن آن تصاویر متحرک، جلوه‌های سه‌بعدی و تصاویر شفاف‌ آیکن‌ها و پنجره‌های شفاف را به ارمغان می‌آورد و نه تنها ظاهر ویندوز را دگرگون می‌کند بلکه کار کردن با آن را نیز بهبود می‌بخشد. (فعال کردن قابلیت ایروگلس نیازمند کارت گرافیکی و پردازنده قدرتمند است.) ‌ ‌

قابلیت جستجوی دسکتاپ: شرکت مایکروسافت جستجوگر دسکتاپ بسیار قدرتمندی را در ویندوز ویستا گنجانیده که به‌هیچ‌وجه با گزینه کند و ناکارامد جستجو در ویندوز اکس‌پی قابل مقایسه نیست و کاربران می‌توانند با استفاده از آن با سرعت و دقت بالا در میان انواع فایل‌ها، ایمیل‌ها و مطالب اینترنتی موجود در دیسک‌سخت رایانه خود و یا شبکه رایانه‌ای مورد استفاده، به جستجوی موارد مورد نظر خود بپردازند. همچنین کاربران ویندوز ویستا می‌توانند به‌راحتی در میان پنجره‌هایی که باز است جستجو کنند و پنجره مورد نیاز خود را بیابند. ‌ ‌

به‌روزنگاری اینترنتی: ویندوز ویستا بر خلاف ویندوز اکس‌پی از مرورگر اینترنت اکسپلورر برای دانلود به‌روزنگارها (آپ‌دیت) استفاده نکرده و خود به یک برنامه به‌روزنگار مجزا مجهز شده که نتیجه آن به‌روزنگاری متمرکز و سریع‌تر ویندوز و برنامه‌های جانبی آن است. ‌ ‌بهبود قابلیت‌های صوتی تصویری: نرم‌افزار مدیاپلیر در ویندوز ویستا از ابزار نه چندان محبوبی که هم‌اکنون در اکس‌پی می‌بینیم، به یک برنامه صوتی و تصویری کامل و جذاب بدل شده‌ است.
برنامه ‌Photo Gallery‌ سرانجام قابلیت مدیریت عکس‌های دیجیتالی را به ویندوز آورده که به کمک آن می‌توان به راحتی عکس‌ها را مدیریت، طبقه بندی، ویرایش و چاپ کرد. برنامه ‌DVD Maker‌ نیز امکانات جالبی را برای ساخت و ویرایش تصاویر ویدئویی در اختیار کاربران "ویستا" قرار می‌دهد. ‌ ‌

کنترل دسترسی اطفال ‌:ویندوز ویستا به قابلیتی مجهز شده که والدین، معلمان و مسئولان کتابخانه‌ها می‌توانند از جهات مختلف بر نحوه دسترسی اطفال به رایانه نظارت داشته‌ باشند. به‌کمک این ویژگی می‌توان وب‌سایت‌های خاص را در اینترنت فیلتر کرد، دانلود فایل را محدود کرد، برنامه‌ها و بازی‌های رایانه‌ای قابل اجرا در رایانه را مشخص کرد و حتی روز و ساعت دسترسی کودک به رایانه را نیز تعیین و محدود کرد. ‌ ‌

نصب در تنها 15 دقیقه:‌هرچند نگارشهای آزمایشی فعلی ویندوز ویستا برای نصب شدن روی رایانه همانند ویندوز اکس‌پی دست‌کم به حدود یک ساعت زمان نیاز دارند، اما مایکروسافت وعده داده که نسخه نهایی این سیستم‌عامل به‌گونه‌ای طراحی شده که کاربران می‌توانند در حدود 15 دقیقه آن را روی رایانه خود نصب و راه‌‌اندازی کنند. ‌ ‌

با تمامی این تفاسیر، برخی نکات منفی نیز در ویندوز ویستا" به چشم می‌خورند که اگرچه در مقایسه با نکات مثبت چندان به چشم نمی‌آیند، اما توجه به آنها ارزشمند است: ‌ ‌

– به خاطر داشته باشیم ویندوز ویستا برای عملکرد بهینه نیازمند یک رایانه قدرتمند است و به همین علت کاربران رایانه‌های قدیمی‌تر بهتر است پیش از نصب آن به فکر ارتقای رایانه خود باشند. ‌ ‌

– ویندوز ویستا هنوز به یک نرم‌افزار ضدویروس متمرکز مجهز نشده و شما همچنان مجبور خواهید بود پس از نصب آن از یک نرم‌افزار ضدویروس جداگانه برای حفاظت از رایانه خود بهره بگیرید. ‌

– کار کردن با ویستا به‌ویژه با قابلیت‌های در ظاهر پیچیده‌ای نظیر پوشه‌های مجازی ‌(Virtual Folders)‌ اندکی مشکل بوده و تغییرات فراوان در منوی ‌Start‌ ممکن است کاربران نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز را دچار سردرگمی کند. ‌ ‌

– مایکروسافت برخی ویژگی‌های استاندارد شده در ویندوزهای قبلی را در ویستا تغییر داده که این امر می‌تواند سبب نارضایتی کاربران شود. به طور مثال پیش تنظیمات ویندوز ویستا به‌گونه‌ای است که ویندوز به جای خاموش کردن (شات داون) رایانه، آن را هایبرنیت می‌کند و کاربر مجبور است برای شات‌داون کردن کامل رایانه، پیش تنظیمات ویندوز ویستا را تغییر دهد. ‌ ‌

– حدود دو میلیون (27 درصد) خصوصیات افزوده شده ویستا بدون ارتقای بخشی از اکس‌پی همانند مرورگر اینترنت‌اکسپلورر7 و ویندوز مدیاپلیر قابل فروش دسترس بوده‌اند، هر دو این محصولات را می‌توان به‌صورت رایگان برای ویندوز اکس‌پی دانلود کرد. همچنین برنامه ‌Windows Mail‌ در حقیقت همان آوت‌لوک اکسپرس با تغییرات جزیی است و ‌Windows Defender‌ نیز همان مایکروسافت آنتی‌اسپایور است که تنها به‌روزنگاری شده‌است.

– دسترسی به اینترنت با ویندوز ویستا با کامپیوترهایی که دارای مودم‌های قدیمی‌تر هستند، امکان‌پذیر نیست. ‌

منبع:  جام جم آنلاین
دسته ها : آموزش رایانه
جمعه بیست و نهم 9 1387
قطعأ برای شما نیز گاهی پیش آمده است که قصد کوچک یا بزرگ کردن اندازه یک تصویر را داشته اید. در این هنگام باز نمودن نرم افزار سنگینی نظیر فتوشاپ و استفاده از آن برای کوچک کردن تصویر از نظر منطقی مقداری وقت گیر است. اما فراموش نکنید که این کار را میتوانید به شکل سریع و بدون دردسر در محیط ویندوز انجام دهید ، آن هم از طریق Paint ویندوز! در این ترفند به معرفی نحوه تغییر اندازه یک تصویر با استفاده از Paint ویندوز خواهیم پرداخت.


بدین منظور:
از منوی Start به مسیر All Programs > Accessories رفته و Paint را انتخاب نمایید.
سپس با استفاده از منوی File و انتخاب Open ، تصویر مورد نظر خود را وارد برنامه کنید.
اکنون از منوی Image گزینه Stretch/Skew را انتخاب کنید.
در پنجره باز شده ، در بخش Stretch و دو قسمت Horizontal و Vertical عدد 100 را مشاهده میکنید.
حال با کم کردن و یا زیان نمودن این مقدار از هر دو قسمت و انتخاب OK میتوانید تصویر خود را به میزان مورد نظر کوچک یا بزرگ کنید.
در پایان با استفاده از File > Save as تصویر تغییر داده شده خود را با فرمت مورد نظر ذخیره کنید.

به نقل از ترفندستان
دسته ها : آموزش رایانه
جمعه بیست و دوم 9 1387
ممکن است به مانند بسیاری از افراد شما نیز از یک سیستم چند کاربر استفاده میکنید. به این معنا که علاوه بر شما ، افراد دیگری هم یوزر جداگانه ای بر روی ویندوز XP دارند و با آن به سیستم لوگین میکنند. در صورتی که شما کاربر Admin باشید ممکن است دوست داشته باشید محدودیت زمانی خاصی را برای استفاده هر کاربر از ویندوز در نظر بگیرید. به عنوان مثال یوزری را محدود به استفاده در روزها یا ساعات خاصی از هفته بکنید یا حتی یک محدودیت زمانی برای فرزند خود برای استفاده از ویندوز ایجاد کنید. اینکار به سادگی از طریق ویندوز XP امکان پذیر است! هم اکنون قصد داریم به معرفی این ترفند بپردازیم.


بدین منظور:
از منوی Start وارد Run شده و عبارت cmd را وارد کرده و Enter بزنید.
خواهید دید که Command Prompt باز خواهد شد.
حال باید از دستور net user کمک بگیرید ، اما چگونه؟
شکل کلی دستور به شکل زیر است:

net user USERNAME /times:times

در دستور فوق USERNAME نام کاربر موجود در ویندوز و times:times بازه زمانی مد نظر شما در روزهای هفته و ساعات آن است.

این موضوع را در قالب مثال مطرح میکنیم:
net user kamyabonline /time:M-F,08:00-17:00
در دستور بالا ما برای یوزر با نام kamyabonline محدودیت زمانی را در نظر گرفتیم به طوری که کاربر از روز 2شنبه الی جمعه بین ساعات 8 تا 17 مجاز به استفاده از یوزر خودش است.
همان طور که واضح است M مخفف عبارت Monday و F مخفف جمعه است. نحوه جداسازی زمان ها هم گویا هستند.

مثال دیگر:
net user ali /time:M,4am-5pm
در این مثال یوزر ali میتواند در روز دوشنبه از ساعت 4 صبح تا 5 بعد از ظهر از سیستم استفاده کند.

net user ahmad /time:all
در مثال بالا نیز کاربر ahmad مجاز به استفاده از یوزر خود در کلیه زمان ها شده است.

لازم به ذکر است شما با این دستور نمى توانید کاربرى را پس از اتمام زمان فعالیتش از محیط ویندوز XP خارج کنید و فقط مى توانید برای ورود کاربران محدودیت قرار دهید.


به نقل از ترفندستان
دسته ها : آموزش رایانه
جمعه بیست و دوم 9 1387
فایرفاکس 3 با تغییرات زیادی در مورد بازدهی و سرعت کار منتشر شده‌ است به طوریکه رضایت خاطر درصد بالایی از کاربران را کسب کرده است. با این حال با تغییراتی در پیکربندی این مرورگر میتوان سرعت آن را از آن چه که هست نیز بیشتر کنید. برای اینکار میتوانید از ترفندی که هم اکنون به شما معرفی خواهیم کرد بهره بگیرید.


بدین منظور:

Firefox3 خود را اجرا کنید.
صفحه خالی را باز کرده و در نوار آدرس مرورگر ، عبارت about:config را وارد کرده و Enter بزنید.
اگر با پیغامی روبرو شدید روی دکمه I'll be careful, I promise کلیک کنید.
اکنون با دقت فراوان مراحل زیر را که حساس هم هستند را انجام دهید:

1. در ستون Preference Name ، عبارت network.http.pipelining را بیابید. سپس بر روی آن دوبار کلیک کنید تا Value آن به True تغییر کند.

2. network.http.proxy.pipelining را اینبار بیابید و عمل فوق را بر روی انجام دهید.

3. network.http.pipelining.maxrequests را پیدا کنید و بر روی آن راست کلیک کرده و Modify را انتخاب کنید. عدد آن را از 4 به 8 تغییر دهید و OK کنید.

4. بر روی فضای خالی از صفحه راست کلیک کنید و از New گزینه Boolean را انتخاب کنید. نام آن را network.http.pipelining.firstrequest قرار داده و OK کنید ، Value آن را هم بر روی True تنظیم کنید.

5. بر روی فضای خالی از صفحه راست کلیک کنید و از New گزینه Integer را انتخاب کنید. نام آن را nglayout.initialpaint.delay قرار داده و OK کنید ، مقدار عددی آن را هم روی 0 تنظیم کنید.

6. یک Integer دیگر با نام content.notify.interval و همان مقدار 0 ، به روش فوق بسازید.

کار تمام است ، یکبار مرورگر خود را ببندید و از نو راه اندازی کنید. با باز کردن یک سایت سنگین متوجه تغییر سرعت مرورگر خواهید شد.

به نقل از ترفندستان
دسته ها : آموزش رایانه
جمعه بیست و دوم 9 1387
برای افزایش سرعت کامپیوتر خودتان بدون دستکاری فیزیکی باید ابتدا حافظه مجازی کامپیوترتان را افزایش دهید
1- برای این کار ابتدا به قسمت system در کنترل پنل بروید و یا در داخل My Computer راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید
2- به سر برگ Advanced رفته و در قسمت Performance روی گزینه Settings کلیک کنید.
3- بعد به سر برگ Advanced بروید و روی گزینه Change کلیک کنید.
4- حالا در قسمت لیست درایو ها روی درایوی که ویندوز شما در آن قرار دارد کلیک کنید
5- حالا در قسمت پایین روی Custom Size : کلیک کنید
6- در قسمت (Initial Size MB) مقداری برابر با 2 برابر رم خود را بنویسید.
7- در قسمت (Maximum Size MB) عددی بیشتر از عدد فوق را بنویسید مثلا 2 برابر
8- بعد روی دکمه Set کلیک کنید
9- حالا OK را بزنید
10- دو باره OK را بزنید و خارج شوید
نکته : این کار کمی از حافظه فضای هارد دیسک شما را می گیرد
نکته 2: معمولا ویندوز در درایو C: قرار دارد
دسته ها : آموزش رایانه
جمعه بیست و دوم 9 1387
X