حتما این اصطلاح را زیاد شنیده‌اید که اغلب راجع به افراد مثبت با خصلت ‌های خوب به ‌کار برده می ‌شود که "سر سفره خانواده‌اش بزرگ شده است".
حتما این جمله هم مثل خیلی از نکات و ضرب‌المثل‌های قدیمی، بی‌ حکمت نبوده است.
روان ‌شناسان غربی هم این جمله را تایید می‌ کنند و به خانواده‌ ها توصیه می ‌کنند غذا خوردن در کنار هم را یک مساله تربیتی جدی به حساب بیاورند.
غذا خوردن خانواده در کنار هم، به غیر از آثار مثبت تغذیه‌ ای برای افراد خانواده فواید دیگری هم دارد.
مطالعات نشان داده‌اند بچه‌هایی که در کنار خانواده‌ شان غذا می ‌خورند:
▪ در مدرسه موفق ‌ترند.
▪ کمتر به سمت دخانیات و مواد مخدر می‌ روند.
▪ کمتر از بقیه ی بچه‌ ها شرارت نشان می‌ دهند و دعوا می ‌کنند.
این روزها زندگی پُرمشغله و پدر و مادرهای شاغل و بچه ‌هایی که مُدام از این کلاس به کلاس دیگر می ‌روند کمتر اجازه می ‌دهد که خانواده وعده‌های غذایی را دور هم صرف کنند. توجه به نکات زیر به پدر و مادرها کمک می‌ کند تا این مشکل را کمی برطرف کنند.
● خیلی سخت نگیرید
اگرچه غذا خوردن در کنار خانواده، مطمئن ‌ترین و بهترین روش داشتن یک تغذیه سالم است، اما به نظر دکتر "دیوید لودویگ"، استاد بخش اطفال دانشگاه هاروارد، یک غذای خانوادگی لزوما به معنی این نیست که همیشه پدر و مادر و بچه‌ها راس یک ساعت معین در تمام روزهای هفته دور میز کنار هم بنشینند و غذا بخورند.
با وجود این که گفته می‌ شود مصرف غذا در مقابل تلویزیون می ‌تواند مضراتی مانند پُرخوری را به دنبال داشته باشد، ولی تحقیقات نشان داده است که بچه‌هایی که در خانه و حتی جلوی تلویزیون غذا خورده‌اند، از بچه‌هایی که در تنهایی غذا خورده‌اند زندگی سالم ‌تری داشته ‌اند.
اهمیت این موضوع در این نکته اساسی است که وقتی خانواده در کنار هم غذا می ‌خورند و وقتی احساس غذا خوردن در کنار یک جمع به کودک دست می‌ دهد، او بهتر و سالم ‌تر غذا می ‌خورد، حتی اگر غذای مصرف شده از غذاهای آماده مثل پیتزا باشد ، اثر کاملا متفاوتی از خوردن یک پیتزا در تنهایی دارد.
دکتر "لودویک" پیشنهاد می ‌کند که حتی اگر پدر و مادرها وقت غذا درست کردن
را ندارند و غذای آماده تهیه کرده‌اند، اضافه کردن کمی سالاد، سبزی خوردن یا چند افزودنی سالم و سرو کردن آن می ‌تواند مانند یک غذای خانگی آثار مثبتی داشته باشد
به عقیده او وقتی با هم غذا می ‌خورید، موجب می ‌شود غذا خوردن بیشتر طول بکشد و زمان در کنار هم بودن خانواده بیشتر باشد.
● به برنامه خود پایبند باشید
حتما لازم نیست تا غذای خانوادگی، یک وعده کامل و پرتشریفات مانند ناهار باشد. اگر وقت ناهار خوردن کنار یکدیگر را ندارید، یک برنامه دیگر بریزید. صبحانه، شام، یا حتی وعده‌های غذایی روز جمعه را برای خانواده کنار بگذارید.
وقتی در طول هفته نمی‌ توانید وعده‌های غذایی را کنار خانواده باشید، حتما یک روز خاص در هفته را برای این کار در نظر بگیرید و به هیچ وجه برای آن روز برنامه‌ ریزی نکنید.
● با هم حرف بزنید
خوردن غذا با کودک‌ موجب می ‌شود تا در مشکلات او هم شریک شوید. پس از غذا خوردن یا حتی در حین آن، با فرزندتان راجع به اتفاقات روزانه صحبت کنید. توجه به غذا خوردن موجب می‌ شود فرزندتان با آرامش بیشتری و بدون خجالت راجع به مسایلش با شما صحبت کند.
پس از تمام شدن غذا زود از سر سفره یا میز بلند نشوید و سعی کنید زمانی را برای حرف زدن اختصاص بدهید. خوردن سالاد پس از صرف غذا ضروری است.
اگر عادت به حرف زدن در حین غذا خوردن را ندارید، زمان خوبی است تا به این وعده غذایی هویت یک جلسه خانوادگی دوست داشتنی را بدهید.
● فرزندتان را تنها نگذارید
حتی اگر فرزندتان گرسنه نیست از او بخواهید تا در کنار شما بنشیند. اگر کودک ‌تان اصرار دارد که حتما جلوی تلویزیون غذا بخورد، برایش وعده غذایی مشخصی تهیه کنید و سعی کنید شما هم در کنار او قرار بگیرید تا به ‌تدریج توجهش از تلویزیون به طرف شما جلب شود.

 

 نقل از سایت آفتاب

پنج شنبه پنجم 10 1387

فصل زمستان همه میوه‌فروشی‌ها پرمی‌شود از لیمو ترش سنگی که علاوه بر این‌که چاشنی خوبی برای سالاد و غذاست، سرشار از ویتامین و مسکنی برای درمان بیماری‌هاست.

آب لیموترش و اسانس آن برای بدن، ذهن و روح بسیار مفید است. پزشکان متخصص چاقی معتقدند چاق‌ها اگر هرروز صبح آب یک عدد لیمو را در یک لیوان آب ولرم بریزند و میل کنند زودتر لاغر می‌شوند. همچنین خوردن این شربت صبحگاهی موجب می‌شود شما تا آخر روز نشاط و سرزندگی داشته باشید. همچنین شربت آبلیمو چشم‌ها را درخشان و پوست را با طراوت می‌کند.

لیمو دارای اثرات ضد عفونی کننده و قابض است و بدین جهت می‌توان از آن برای درمان گلودرد استفاده کرد. با توجه به مقدار بسیار زیاد ویتامین ث موجود در لیمو، مصرف آن باعث افزایش مقاومت سیستم ایمنی بدن می‌شود. برای فرد مبتلا به آنفلوآنزا و سرماخوردگی مصرف مخلوطی از آب لیمو تازه با عسل در یک لیوان آب گرم بسیار مفید است. مصرف آب لیمو همچنین باعث کاهش تب در افراد بیمار می‌ شود.

لیمو مسکن خوبی هم هست و باعث تسکین سردردهای معمولی و سردردهای میگرنی می‌شود. برای این منظور می‌توان 5 قطره اسانس لیمو را در 25 میلی‌لیتر از یک روغن حامل مناسب (مانند روغن بادام) مخلوط کرد و آن را با استفاده از یک دستمال کتانی برروی ناحیه مبتلا به درد ماساژ داد.

 نقل از رجانیوز

پنج شنبه پنجم 10 1387

نوعی آلو (آلو سیاه) نوید دهنده افزایش ضریب سلامت زنان و به ویژه ساختار استخوانی آنها پس از دوران یائسگی است. پروفسور ارجمندی محقق سرشناس ایرانی دانشگاه فلوریدای آمریکاست که پس از سالها تحقیق و پژوهش درباره تاثیرات این میوه ارزشمند در آستانه ارایه فرمولی جدید و موثر برای کمک به زنان مستعد ابتلا به پوکی و مشکلات استخوانی است.
به گزارش مهر، پوکی استخوان بیماری همه گیری است که به تنهایی در آمریکا ۱۰ میلیون را مبتلا کرده است و مهمتر آن است که ۸۰ درصد این جمعیت در معرض خطر را زنان تشکیل می دهند.
در کنار مصرف داروهای مختلف، تغذیه می تواند نقش مهمی در سلامت استخوانها و جلوگیری از ابتلا به پوکی استخوان ایجاد کند. این ماموریت علمی و تحقیقاتی است که پروفسور ارجمندی از دانشگاه فلوریدا به مدت ۵ سال است که در دانشگاه اکلاهاما در حال انجام آن است.
اکنون جامعه علمی آمریکا و جهان منتظر است تا نتایج تحقیقات این محقق برجسته ایرانی درخصوص تاثیر مثبت و حیرت آور مصرف آلو سیاه بر جلوگیری از ابتلا به پوکی استخوان در تابستان ۲۰۰۸ منتشر شود.
تحقیقات صورت گرفته از سوی پروفسور ارجمندی نشان می دهند که آلو سیاه تاثیر فوق العاده مثبتی در تنظیم و مقاوم سازی توده های استخوانی در حیوانات مبتلا به پوکی استخوان داشته است.
اکنون پروفسور ارجمندی در حال آزمایش متغیرهای مشابه در پروژه تحقیقاتی خود در دانشگاه فلوریدا است و در آن به بررسی دقیق تاثیر مصرف آلو سیاه در زنانی می پردازد که در فاصله زمانی ۲ تا ۱۰ سال پس از دوران یائسگی خود قرار دارند.
این تحقیقات آنچنان از اهمیت برخوردار است که وزارت کشاورزی آمریکا حمایت خود را از آن اعلام کرده و پیش بینی می شود نتایج قطعی آن در تابستان ۲۰۰۸ اعلام شود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی استان گلستان

چهارشنبه چهارم 10 1387

خوردن فلفل قرمز و خردل باعث کاهش وزن شده و افزایش نوشیدن مایعات بعد از این گونه غذاها نیز مانع چاقی می شود.
بررسی ها نشان داده که مصرف فلفل و ادویه جات تند تاثیرات مفیدی برسلامت پوست و بهبود کیفیت خواب دارد.
خوردن غذاهای سبک فلفل دار پیش از خواب، علاوه بر راحت خوابیدن، سلامتی پوست و سوخت وساز بهتر بدن را نیز به همراه دارد و موجب جلوگیری از افزایش وزن می شود.
به گفته محققان، درعین حال اخیراً بررسی هایی نیز انجام شده که حاکی از نقش ضدمیکروبی فلفل و غذاهای تند است که البته تحت بررسی های بیشتر است.
درضمن از آنجایی که ادویه جات برای دردهای التهابی مفاصل مفیدند و فلفل نیز از گروه ادویه جات است، احتمالا مصرف آن برای کاهش این گونه دردها نیز موثر می باشد.
اما باید توجه داشت افرادی که دارای مشکلات و اختلالات دستگاه گوارش معده هستند حتما باید تحت نظر پزشک از مواد غذایی گوناگون از جمله فلفل استفاده نمایند.

 روزنامه کیهان

چهارشنبه چهارم 10 1387

در پنبر ماده ای به نام تیرامین وجود دارد که اگر در مغز جمع شود ، باعث کندی ذهن میشود،
البته این ماده توسط یک نوع آنزیم موجود در بدن انسان میتواند کاتابولیسم شود، ولی این آنزیم تا حد مشخصی فعال می باشد. فعالیت بیشتر این آنزیم باید میزان مس را در بدن زیاد کرد، و این کار با خوردن گردو که حاوی مقداری مس است ،انجام میدهند. همین دلیل در متون دینی خوردن گردو به همراه پنیر توصیه شده است.


منبع: بانک اطلاعات گردشگری

چهارشنبه چهارم 10 1387

آنچه شما می‌خورید، می‌تواند آثار درازمدتی بر حفظ کارآیی و دقت عمل مغز داشته باشد
عمل به این توصیه‌های غذایی به حفظ سلامت مغز شما کمک خواهد کرد:
▪ سبزی‌ها: تا جایی که می‌‌تواند سبزیجات از رنگ‌های، اشکال و گونه‌‌های مختلف بخورید.
▪ آنتی‌اکسیدان‌ها: این ترکیبات در ویتامین‌های C، E و A یا بتاکاروتن یافت می‌‌شوند، شما باید به مقدار کافی از این مواد بخورید. این مواد به طور طبیعی در سبزی‌ها و میوه‌ها یافت می‌شوند.
▪ اسیدهای چرب اومگا ۳: این ترکیبات در ماهی‌های چرب مانند ماکرو، شاه‌ماهی، ساردین، ماهی کولی،ماهی سفید و تون یافت می‌شوند.
▪ ویتامین B: روزی یک قرص بخورید.
▪ مولتی‌ویتامین: روزی یک قرص بخورید، اما از مقدار توصیه‌شده تجاوز نکنید. خوردن ویتامین بیشتر از حد مجاز شما را سالمتر نمی‌‌کند و ممکن است خطرناک باشد.

منبع:  همشهری آنلاین

به نقل از سایت آفتاب
چهارشنبه چهارم 10 1387

برای داشتن پوست سالم و جوان بهترین راه، انتخاب روش های طبیعی است بدین منظور توجه به نکات زیر ضروری است.
▪ تمیز کردن پوست: پوست را باید هر روز صبح به کمک یک برس ساخته شده از مواد طبیعی تمیز کرد تا جریان خون در آن افزایش یابد.
▪ توجه به درون بدن: مصرف روزانه هشت لیوان آب و نیز افزایش مصرف فیبر توصیه می شود. فیبر سیستم هاضمه را تقویت کرده و بطور طبیعی بر پوست تأثیر می گذارد. فیبر در موادی مانند سیب، انجیر، خرما، غلات و بسیاری از سبزیجات یافت می شود.
▪ جریان خون: جریان خون منظم پوست را شفاف و جوان می کند. ماساژ، ورزش و حرکات کششی ساده مانند یوگا جریان خون را بهبود بخشیده و پوست را زیباتر می کند.
▪ چربی و قند: هرگز نباید چربی بطور کامل از برنامه غذایی حذف شود زیرا بدن برای سالم بودن به آن نیاز دارد. قند نیز باید بطور محدود مورد مصرف قرار گیرد، زیرا قند فرایند پیری را تسریع می کند از این رو باید قند را بتدریج از برنامه غذایی حذف کرد.
زینب سادات محسنی

منبع: روزنامه ایران

گزارش از سایت آفتاب

چهارشنبه چهارم 10 1387

زعفران به هضم طبیعی غذا و تقویت معد‌ه کمک می‌کند‌. زمان‌های قد‌یم برای زعفران نیز همچون سایر اد‌ویه‌جات، خواص د‌رمانی مختلفی د‌ر نظر می‌گرفتند‌.براساس تحقیقات جد‌ید‌، زعفران به عنوان مسکن به ویژه د‌ر د‌رمان د‌رد‌های لثه و قلنج تأثیرگذار است.
زعفران خواص ضد‌سرطانی د‌ارد‌ و به عنوان یک د‌اروی ضد‌تومور و جمع‌کنند‌ه راد‌یکالهای آزاد‌ عمل می‌کند‌.
زعفران همچنین ماد‌ه‌ای شاد‌ی‌بخش، آرام‌بخش، تقویت‌کنند‌ه حافظه، ضد‌تشنج، افسرد‌گی، اسپاسم، آلزایمر و پارکینسون است که د‌ر د‌رمان د‌رد‌های عصبی و کم‌خوابی نیز مفید‌ است.
براساس یک تحقیق د‌ارویی د‌یگر، زعفران به علت وجود‌ تیامین و ریبوفلاوین برای د‌رمان فشارخون، کاهش کلسترول،‌ د‌رمان کم‌خونی ناشی از کمبود‌ آهن د‌ر د‌ختران، کاهش د‌رصد‌ احتمال بروز بیماری‌های قلبی، تصلب شرائین و افزایش سلامت قلب نیز بسیار مفید‌ است. این گیاه د‌ارویی د‌ر د‌رمان بیماری‌های تنفسی نظیر آسم، سرماخورد‌گی و سرفه نیز کاربرد‌ د‌ارد‌.

 منبع:  سایت آفتاب

به نقل از روزنامه اطلاعات

چهارشنبه چهارم 10 1387

 

۱) سیب

محتویات: سیب سرشار از آنتی اکسیدان هایی مثل کورستین است. همچنین حاوی فیبرهای قابل حل مثل پکتین می باشد.
▪ اثرات آن روی سلامتی: کورستین که یکی از بهترین آنتی اکسیدان ها به شمار میرود، از ابتلا به سرطان و از لخته شدن خون جلوگیری می کند. پکتین نیز سطح کلسترول خون را پایین می آورد و سموم سرطان زا را از جریان خون دفع می کند.
▪ بهترین راه استفاده: بهتر است سیب را به حالت خام و با پوست استفاده کنیم چون کورستین در پوست سیب موجود است.

۲) آوکادو

▪ محتویات: آوکادو حاوی مقدار قابل توجهی فیبر است و حتی بیش از موز پتاسیم در خود دارد.
▪ اثرات آن روی سلامتی: نه تنها باعث صافی و نرمی پوست می شود، بلکه از بالا رفتن فشار خون، بیماری های قلبی و انواع بخصوصی از سرطان ها به ویژه سرطان روده نیز جلوگیری می کند.
▪ بهترین راه استفاده: فقط کافی است که پوست آن را کنده و خام بخورید. می توانید آن را با گوجه فرنگی، آبلیمو، فلفل هالپانو و نمک نیز ترکیب کرده و سس گواکامولی از آن بسازید.

۳) موز

▪ محتویات: موز حاوی مقدار زیادی پتاسیم، منیزیم و فلیت است.
▪ اثرات آن روی سلامتی: پتاسیم از بالا رفتن فشار خون جلوگیری کرده و احتمال سکته را پایین می آورد. فلیت به رشد صحیح بافت ها کمک کرده و از ایتلا به بیماری های قلبی و سرطان جلوگیری می کند.
▪ بهترین راه استفاده: دقیقاً مثل میمون ها به راحتی موز را پوست کنده، بخورید و لذت ببرید. به نظر می رسد که میمون ها بیش از آنچه ما فکر می کنیم باهوش هستند.

۴) تخم مرغ

▪ محتویات: تخم مرغ حاوی مقدار قابل توجهی کولین، پروتئین، کاروتینوئید و زآکسانتین می باشد.
▪ اثرات آن روی سلامتی: فایده ی عمر طولانی چیست اگر حتی نتوانید به یاد بیاورید که دندان مصنوعی هایتان را کجا گذاشته اید؟ خوردن تخم مرغ به شما کمک می کند. کولین موجود در تخم مرغ به حفظ حافظه در زمان
پیری کمک می کند. کاروتینوئید نیز از ابتلا به بیماری های چشمی مربوط به پیری مثل آب مروارید جلوگیری می کند.
▪ بهترین راه استفاده: تخم مرغ را می توانید به حالت آب پز، جوشانده یا خاگینه استفاده کنید. فقط به یاد داشته باشید که پختن آنها با مقدار زیادی کره یا روغن برایتان ضرر دارد.

۵) سیر

▪ محتویات: سیر هم حاوی مقدار زیادی از آنتی اکسیدان ها می باشد.
▪ اثرات آن روی سلامتی: سیر از لخته شدن خون جلوگیری کرده و خطر سکته را کاهش می دهد. همچنین با کشتن سلول های سرطانی مقدار زمان زنده ماندن را در افراد سرطانی افزایش می دهد.
▪ بهترین راه استفاده: بهتر است که سیر را به حالت خام استفاده کنید. می توانید آن را خرد کرده و به محتویات سالادتان اضافه کنید.

۶) لوبیا قرمز

▪ محتویات: حاوی مقدار زیادی فیبر قابل حل می باشد.
▪ اثرات آن روی سلامتی: فیبر به حفظ سلامتی سیستم گوارشی کمک بسیاری میکند و یک سیستم گوارشی سالم نیز از ابتلا به دیابت و سرطان روده جلوگیری میکند. فیبر قابل حل همچنین کلسترول و قند خون را پایین می آورد.
▪ بهترین راه استفاده: هم لوبیای خشک و هم لوبیای کنسرو شده این اثرات خوب را روی سلامتی می گذارند. خوب است که مقداری از این لوبیاها را هم در غذاهای مورد علاقه تان بیندازید یا آنها را به غذاهای مکزیکی اضافه کنید.

۷) گردو

▪ محتویات: گردو حاوی مقدار قابل توجهی اسید چرب امگا ۳ است.
▪ اثرات آن روی سلامتی: اسید چرب امگا ۳ نه تنها از لخته شدن خون و ابتلا به بیماری های قلبی جلوگیری می کند، همچنین می تواند از افسردگی و ورم مفاصل هم جلوگیری کند.
▪ بهترین راه استفاده: بهتر است که گردو را به حالت تازه بعد از بیرون آمدن آن از پوست استفاده کنید، اما تا
دو هفته بعد از بیرون آمدن از پوست هم می توانند تا حدودی تازگی خود را حفظ کنند به شرط اینکه در مکان های خشک و خنک نگهداری شوند. از گردو می توانید برای تزئین روی سالاد هم استفاده کنید.

۸) محصولات سویا و توفو

▪ محتویات: حاوی هورمون های گیاهی ایزوفلاون می باشد.
▪ اثرات آن روی سلامتی: سویا به پایین آمدن میزان Ldl ناسالم در کلسترول خون کمک می کند که فشار خون را پایین آورده و احتمال حملات قلبی را نیز کاهش می دهد.
▪ بهترین راه استفاده: توفوی سفت بهترین منبع سویا می باشد و برخلاف باور عموم توفو طعم بدی ندارد.

۹) انگور قرمز

▪ محتویات: انگور قرمز حاوی آنتی اکسیدان های قوی کاتچین و نوعی پلی فنول به نام رسیراترول می باشد.
▪ اثرات آن روی سلامتی: کاتچین به از بین بردن رادیکال های آزاد کمک کرده و از ابتلا به سرطان جلوگیری می کند. تحقیقات جدید نیز نشان می دهد که رسیراترول میزان کلسترول خون را کاهش می دهد و از پیشرفت سرطان های پوستی و سایر سرطان ها جلوگیری می کند.
▪ بهترین راه استفاده: نوشیدن یک یا دو لیوان آب انگور در روز برای این منظور کافی است. اما مصرف بیشتر از این میزان می تواند اثرات خوب این ماده را از بین ببرد.

۱۰) اسفناج

▪ محتویات: اسفناج یکی از سالم ترین سبزیجات به حساب می آید. به اندازه ی سیر در خود آنتی اکسیدان داشته و منبع خوبی برای اسید فولیک و ویتامین های A و C به شمار می رود.
▪ اثرات آن روی سلامتی: اسفناج تاثیرات بسیار مثبتی روی سلامتی شما دارد. با سرطان، بیماری های قلبی و اختلالات مغزی مبارزه می کند.
▪ بهترین راه استفاده: اسفناج خام یا بخارپز شده بهترین نوع خوردن این ماده ی مفید غذایی می باشد. می توانید آن را با گوجه فرنگی، گردو و تخم مرغ آبپز ترکیب کرده و سالادی خوشمزه بسازید.

۱۱) رازیانه

▪ محتویات: رازیانه که جزء سبزیجات ایتالیایی است، حاوی مقدار زیادی ویتامین A، کلسیم، پتاسیم و آهن می باشد.
▪ اثرات آن روی سلامتی: رازیانه به برطرف کردن مشکلات گوارشی کمک می کند. آهن و ویتامین A موجود در این گیاه به سلامت پوست و ناخن کمک بسزایی می کند. از خستگی و کم خونی نیز جلوگیری می کند.
▪ بهترین راه استفاده: رازیانه را می توانید به صورت های مختلفی استفاده کنید: خام، بخار پز شده یا سرخ شده.


منبع:  p۳۰web.wordpress.com 

گزارش از سایت آفتاب

چهارشنبه چهارم 10 1387

زردآلو بهترین درمان کم خونی است و خوردن آن برای افراد بسیار مقوی است، این میوه جهت چاقی نافع است ولی برای اشخاص چاق، خوردن مقدار اندک آن ضرر ندارد.
رنگ زرد این میوه مربوط به مولد ویتامین A یعنی کاروتن است که گاهی نمای بنفش نیز دارد.
روغن هسته زردآلو را می توان در آرایش برای نرم کردن پوست به کار برد.
زردآلو معدن آهن، فسفر، کلسیم و مس است و روی هم رفته میوه بسیار مفیدی است ولی نباید در خوردن آن افراط کرد.

نقل از سایت آفتاب

چهارشنبه چهارم 10 1387

مصرف چای سیاه در کاهش چربی های زیانبار خون سودمند است.

به گزارش سلامت نیوز ، گروهی از پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، تاثیر مصرف عصاره چای سیاه ایرانی را بر چربی های خون شماری از موش های آزمایشگاهی دیابتی بررسی کردند.

بر پایه این بررسی که مشروح آن در مجله پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز منتشر شد ، مصرف عصاره چای سیاه باعث کاهش چربی های زیانبار خون در افراد مبتلا به دیابت می شود.

به گفته پژوهشگران: با توجه به این بررسی ، مصرف عصاره چای سیاه در پیشگیری از عوارض قلبی، عروقی ناشی از دیابت موثر است.

نقل از رجانیوز 

دوشنبه دوم 10 1387
بررسی‌ها نشان می‌دهد؛ کافئین ماده‌ای محرک است که مصرف بیش از حد آن موجب کم‌خونی می‌شود.

پژوهشگران دریافتند که مصرف زیاد مواد غذایی حاوی کافئین، موجب ترشح زیاد اسید معده و هورمون تیروئید شده و با ایجاد اضطراب و فعالیت بیشتر کلیه‌ها، دفع ادرار را افزایش می‌دهد.

پزشکان می‌گویند؛ کافئین جذب آهن را کاهش داده و با ترشح آدرنالین از غدد کلیوی موجب خستگی این غدد می‌شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قهوه و هصول مصرف آن
اینجا را کلیک کنید.
دوشنبه دوم 10 1387

پزشکان توصیه می کنند افراد مراقبتهای بهداشتی را در زمستان جدی تر بگیرند زیرا به علت تغییرات آب و هوایی، بدن در برابر بیماری ها آسیب پذیرتر است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به از شبکه تلویزیونی فاکس نیوز: پزشکان می گویند روزهای زمستان کوتاه تر می شوند و این امر باعث اختلال ساعت زیستی در انسان می شود.

چنین تغییری باعث افزایش ترشح هورمون ملاتونین و کاهش ترشح سریتونین می شود که در نتیجه بی حوصلگی و تندخویی افراد در زمستان بیشتر به چشم می خورد.

همچنین اضطراب و فشاری که بر اثر به هم خوردن ساعات زیستی به وجود می آید باعث کاهش توانایی دستگاه ایمنی بدن می شود و سلولهای سرباز و محافظ بدن نمی توانند به خوبی به وظیفه خود عمل کنند که گرفتن حمام گرم می تواند تا حدود زیادی در رفع این مشکل کمک کند.

حملات قلبی، افزایش وزن و ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوانزا از دیگر تاثیراتی است که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم با زمستان در ارتباط است و باید مراقبتهای بهداشتی را در این باره جدی گرفت.

نقل از رجانیوز

يکشنبه اول 10 1387

استراحت کردن به میزان کافی
- عدم استعمال دخانیات
- عدم استفاده از الکل
- مصرف میوه و سبزیجات تازه به طور مرتب
- نوشیدن حداقل ۸ لیوان آب در روز
- در نظر گرفتن زمانی مشخص برای استراحت

مواردی هستند که می توانند پوستی شاداب و سالم را برای شما به ارمغان بیاورند. این موارد که به صورت عام برای تمام مردم تجویز می شوند، تنها به کمک خود آنها و با پیگیری های مستمر نتیجه بخش خواهند شد؛ در غیر این صورت نتیجه قابل ملاحظه ای را در پی نخواهند داشت.


در بعضی مواقع ممکن است ویتامین C به تنهایی نتواند سلامتی را برای پوست شما به همراه داشته باشد. در این حالت مصرف به اندازه روی می تواند سیستم ایمنی بدن شما را ارتقا دهد و به این وسیله نگذارد که میکروب ها و عفونت های مختلف از طریق پوست وارد بدن شما شوند. استرس و فشارهای عصبی، عفونت ها، خستگی های بیش از اندازه، بادهای سرد و آب بسیار گرم می تواند باعث بروز مشکلات عدیده ای در پوست شما شود و سیستم ایمنی بدنتان را تضعیف کند.


به جز نوشیدن آب به میزان زیاد، ویتامین C از جمله موادی است که با خوردن آن می توان سلامت پوست را تضمین کرد.

 منبع: سایت آفتاب

جمعه بیست و نهم 9 1387

پوست یکی از مهمترین بخش های بدن هر انسانی به حساب می آید، اما این طور که تجربه ثابت کرده معمولا آقایان نسبت به این بخش از بدن خود توجه زیادی ندارند و فقط برخی خانم ها آن را جدی می گیرند و از آن مراقبت می کنند. پوست نیازمند است که به صورت مستمر و مرتب مورد مراقب های ویژه قرار بگیرد و به آن توجه خاصی شود. در این میان، برخی از قسمت های پوست بدن ما نظیر پوست صورت بیشتر از بخش های دیگر نیاز به توجه دارند و اگر این پیگیری ها صورت نگیرد فرد را با مشکلات زیادی مواجه خواهد کرد.

خوابیدن های دیر هنگام در شب، فشارهای عصبی، مصرف غذاهای ناسالم و قرار گرفتن بیش از اندازه در مقابل نور آفتاب می تواند مشکلات زیادی را برای پوست بدن به وجود آورد. پوست ممکن است خشک و پوسته پوسته شود یا شکاف بردارد و نتواند دوباره خود را ترمیم کند. چیزی که همیشه به میزان زیاد در اطراف مردم وجود دارد و البته در بیشتر مواقع مردم آن را جدی نمی گیرند، آب است. برای آنکه پوستی شاداب و سالم داشته باشیم نوشیدن روزانه۲ لیتر آب،لازم و ضروری است؛ به خصوص زمانی که فرد در منطقه ای مرطوب یا خشک زندگی می کند نوشیدن این میزان آب امری بسیار حیاتی است و باید مقدار آن را افزایش داد.به جز نوشیدن آب به میزان زیاد، ویتامین C از جمله موادی است که با خوردن آن می توان سلامت پوست را تضمین کرد. این ویتامین می تواند از طریق میوه ها، حبوبات غنی شده مخصوص صبحانه و نان های غنی شده جذب بدن شود. به جز این مواد، سیب زمینی نیز به عنوان منبعی مناسب برای ویتامین C به حساب می آید که با صرف این ماده، ظرف مدت زمانی بسیار کوتاه ویتامین یاد شده در بخش های مختلف بدن جذب می شود.

خوابیدن های دیر هنگام در شب، فشار های عصبی، مصرف غذاهای ناسالم و قرار گرفتن بیش از اندازه در مقابل نور آفتاب می تواند مشکلات زیادی را برای پوست بدن به وجود آورد.

 منبع: سایت آفتاب

جمعه بیست و نهم 9 1387
X