ویروس اچ آی وی به جای تهاجم به پوست به بافت های طبیعی زنان حمله ور می شود.

به گزارش شبکه خبر به نقل از خبرگزاری رویترز؛ محققان علوم پزشکی در آمریکا اعلام کردند: مطالعه آنها درباره نحوه گسترش ویروس ایدز نشان می دهد با اینکه پیشتر تصور می شد این ویروس همانند ویروس تبخال از نواحی زخمی پوست وارد می شود ولی اکنون مشخص شد که ویروس اچ آی وی از طریق بافت های طبیعی نیز قادر است وارد بدن شود.

به گفته دکتر توماس هوپ از دانشگاه نورت وسترن آمریکا این ویروس قادر است به راحتی از طریق مخاط های مختلف بدن زنان وارد شود و آنان را مبتلا کند.

دکتر هوپ و همکارانش در دانشگاه نورت وسترن در شیکاگو و دانشگاه تولان در نیواورلئان روشی نوین برای مشاهده ویروس ایدز در بدن زنان ابداع کرده اند.

محققان امیدوارند به این روش بتوانند میزان تشخیص بیماران ایدزی را افزایش دهند. به گفته ‌محققان اپیدمی‌ ایدز از سال‌ 1981 در دنیا به‌ وجود آمد و تاکنون‌ حدود 65 میلیون‌ نفر در دنیا به‌ این‌ بیماری‌ و ویروس‌ آن‌ مبتلا‌ شده‌ اند که‌ بیش‌ از 25 میلیون‌ نفر آنها تاکنون‌ به‌ علت‌ این‌ بیماری‌ جان‌ خود را از دست‌ داده‌ اند و بر اساس‌ آخرین‌ آمار موجود اکنون‌ 36میلیون‌ و 800 هزار نفر بیمار و فرد آلوده‌ به‌ ویروس‌ ایدز در دنیا زندگی‌ می‌ کنند.

‌24 میلیون‌ و 500 هزار نفر این‌ بیماران‌ در جنوب‌ صحرای‌ آفریقا زندگی‌ می‌ کنند،‌ هفت میلیون‌ و 600 هزار نفر آنها در آسیا هستند و بر اساس‌ آخرین‌ آمار سازمان‌ بهداشت‌ جهانی‌ هندوستان‌ با باداشتن‌ پنج میلیون‌ و 700 هزار فرد مبتلا‌ به‌ ویروس‌ ایدز بیشترین‌ جمعیت‌ این‌ بیماران‌ را در دنیا دارد و پس‌ از آن‌ آفریقای‌ جنوبی‌ با پنج میلیون‌ و 500 هزار بیمار است.

آخرین‌ آمار سازمان‌ بهداشت‌ جهانی‌ نشان‌ می‌ دهد پارسال چهار میلیون‌ و یکصد هزار نفر به‌ ویروس‌ ایدز مبتلا‌ شده‌ اند و دو میلیون‌ و 800 هزار نفر نیز طی‌ سال‌ 2005 بر اثر این‌ بیماری‌ جان‌ خود را از دست‌ داده‌ اند‌ ‌فقط پنج درصد بیماران‌ ایدز به‌ دارو دسترسی‌ دارند.

محققان می گویند شش میلیون‌ و 500 هزار فرد آلوده‌ به‌ ویروس‌ ایدز در دنیا نیازمند داروهای‌ گران‌ قیمت‌ این‌ بیماری‌ هستند.

نقل از رجانیوز 

دسته ها : اخبار جهان
دوشنبه دوم 10 1387
X