رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی از تولیدکنندگان و واردکنندگان لوازم خانگی خواست در برابر کاهش قیمت ها مقاومت نکنند ، باید نرخ ها 15 تا 40 درصد کاهش یابد. طحان پور در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت : با وجود کاهش چشمگیر قیمت مواد اولیه در جهان ، قیمت لوازم خانگی در بازار داخلی کاهش نیافته است. وی تاکید کرد : بررسی ها نشان می دهد قیمت لوازم خانگی تولید داخل باید حداقل 15 درصد و قیمت واردات باید حداقل 40 درصد کاهش یابد. 
طحان پور مقاومت بازار را “گران فروشی “ دانست و گفت : تولید کنندگان باید متناسب با کاهش هزینه ها ، قیمت ها را تعدیل و سود خود را منطقی کنند تا منافع مصرف کننده نیز تامین شود. طحان پور افزود :‌ متاسفانه عواملی قصد دارند همچنان قیمت ها را بالا نگه دارند اما اتحادیهآماده همکاری با وزارت بازرگانی برای شناسایی این عوامل است. وی گفت:حتی برخی تولید کنندگان به دلیل اینکه کالای ارزان قیمت وارد نشود، از دولت خواسته اند تعرفه را افزایش دهد اما این درخواست فقط به ضرر مصرف کنندگان است. طحان پور درباره آینده بازار افزود : تولید کنندگان و وارد کنندگان تا حدی می توانند مقاومت کنند زیرا رکود بازار آنان را به طرف کاهش قیمت ها سوق خواهد داد. 

 نقل از  روزنامه رسالت

دسته ها : ایران عزیز ما
دوشنبه دوم 10 1387

مدیر کل اداره نظامهای پرداخت بانک مرکزی از برنامه پرداخت چک پول 50 هزار تومانی این بانک از طریق دستگاههای خودپرداز بانکی خبر داد و گفت: هم اکنون برخی از بانکهای خصوصی این کار را آغاز کرده اند.

مهران شریفی در گفتگو با مهر افزود: بانک مرکزی دستور پرداخت چک پولهای 50 هزار تومانی این بانک از طریق دستگاههای خودپرداز (ATM) را صادر کرده است.

مدیر کل اداره نظامهای پرداخت بانک مرکزی افزود: بر اساس دستور بانک مرکزی، بانکها با هماهنگی اداره نشر اسکناس بانک مرکزی نسبت به ارائه چک پول از طریق این دستگاهها اقدام می کنند.

وی افزود: بانکها می توانند یکی از 4 کاست دستگاههای خودپرداز خود را به چک پول 50 هزار تومانی اختصاص دهند.

شریفی با تاکید بر اینکه این اقدام به منظور رفاه حال مردم انجام می شود، گفت: بانکها می توانند بخشی از چک پولهایی که از بانک مرکزی می گیرند را در دستگاه های خودپرداز قرار دهند.

نقل از رجانیوز 

دسته ها : ایران عزیز ما
دوشنبه دوم 10 1387

محققان ایرانی موفق به تولید گوشت از کاه شدند.

شهرام نوذری طراح تولید گوشت از کاه در گفت‌وگو با فارس گفت: در این پروژه تحقیقاتی ما از کاه به عنوان بستر تولید نوعی مسلیوم استفاده می‌کنیم و بعد این مسلیوم در یک واکنش شیمیایی تبدیل به گوشت می‌شود.

وی ادامه داد: این گوشت اسیدهای مشابه گوشت‌های دامی دارد و به همین دلیل می‌توان آن را کباب کرد و یا با آن همبرگر، سوسیس و کالباس درست کرد.

مجری این طرح خاطرنشان کرد: این گوشت پروتئین‌های تک حلقه‌ای دارد و از آن جا که ضریب جذب آن بالاست به راحتی این پروتئین‌ها جذب بدن می‌شود و اسید‌آمین‌های مشابه گوشت آن نیز باعث خوش طعمی آن می‌شود.

وی افزود: در این پروژه به ازای هر یک کیلوگرم کاه بیش از یک کیلوگرم گوشت به دست می‌آید و کم‌تر از یک ماه این پروسه به نتیجه می‌رسد و گوشت تولید می‌شود.

نقل از رجانیوز 

دسته ها : ایران عزیز ما
دوشنبه دوم 10 1387
X