خاخام قدیمی‌ترین کنیسه یهودیان در شیکاگو و یکی از لیبرال‌هایی که در منطقه هاید پارک ساکن بود، از طرفداران اوباما است. وی درباره اوباما می‌گوید: اوباما به نوعی یک یهودی است. تفکر او یهودی است. حتی کاریزمای او جنبه یهودی دارد. من احساس می‌کنم که اوباما یکی از خود ما یهودیان است.

obama

 بسیاری از جمله تعدادی از یهودیان معتقدند رئیس جمهور جدید امریکا که با حمایت یهودیان خود را تا سمت ریاست جمهوری بالا کشاند قبل از اینکه اولین رئیس جمهور سیاهپوست آمریکا باشد، اولین رئیس جمهور یهودی آمریکا است. 


به گزارش عدالتخانه به نقل از فارس، پایگاه خبری "شیکاگو جوئیش نیوز" در گزارشی به 
روابط بسیار خوب "باراک اوباما" رئیس جمهور جدید آمریکا با لابی یهودیان در آمریکا اشاره کرده است که متن این گزارش در ذیل آمده است. 

خاخام "آرنولد ژاکوب وولف"،(Rabbi Arnold Jacob Wolf) خاخام قدیمی‌ترین کنیسه یهودیان در شیکاگو و یکی از لیبرال‌هایی که در منطقه هاید پارک ساکن بود، از طرفداران اوباما است. وی درباره اوباما می‌گوید: 
اوباما به نوعی یک یهودی است. تفکر او یهودی است. حتی کاریزمای او جنبه یهودی دارد. من احساس می‌کنم که اوباما یکی از خود ما یهودیان است

خاخام وولف می‌افزاید: 
اوباما بخشی از دنیای یهود است

"آبنر میکوا" (Abner Mikva)، نماینده سابق شیکاگو در کنگره آمریکا، قاضی فدرال و مشاور "بیل کلینتون"، رئیس جمهور پیشین آمریکا در کاخ سفید می‌گوید "من معتقدم که پس از پایان دوره "باراک اوباما"، رئیس جمهور جدید آمریکا، 
مردم خواهند گفت که اوباما اولین رئیس جمهور یهودی آمریکا بود." 

میکوا که به مدت چندین دهه یکی از شخصیت‌های قدرتمند دموکرات در سطح ایالتی و ملی بود، یکی از تحسین‌کنندگان سناتور اوباما در سال 1990 بود؛ زمانی که وی تلاش کرد اوباما را به عنوان یک دانشجوی بسیار خوب و رئیس نشریه "بازبینی قانون هاروارد" (Harvard Law Review) در دانشگاه هاروارد به خدمت بگیرد. 

اما اوباما درخواست او را رد کرد و گفت که قصد دارد به شیکاگو رفته و برای احراز سمت‌های دولتی تلاش کند. 

از آن زمان تاکنون حمایت و پشتیبانی میکوا از نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری که سرانجام وی رئیس جمهور آمریکا شد، نوسان پیدا نکرده است. میکوا یکی از یهودیان ذی‌نفوذ شیکاگو است که از همان ابتدا از حامیان سرسخت اوباما بوده است. 

یکی از ناظران با سابقه یهودی در صحنه سیاسی که نخواست نامش فاش شود گفت: 
یهودی‌ها اوباما را تا اینجا رساندند. هر زمان که شما نگاه کنید، یهودی‌ها حضور داشتند

"جیمز بسر"، روزنامه‌نگار روزنامه آمریکایی "واشنگتن پست" در گزارشی در هفته‌نامه "نیویورک جوئیش ویک" نوشت که اوباما به گونه‌ای عمل می‌کند که گویی کلیدهای خیابان "پنسیلوانیا 1600" در دستان یهودیان است. (کاخ سفید در خیابان پنسیلوانیا 1600 واقع شده است). 

"پاول گرین"، استاد دانشگاه "روزولت" و کارشناس با سابقه سیاسی معتقد است: رای یهودیان به دلیل ایالت‌هایی که آنها حضور دارند، بسیار مهم است. در حالی که یهودیان فقط 3 درصد جمعیت رای‌دهندگان را تشکیل می‌دهند، رای‌ آنها سهم بیشتری را در مقایسه با تعداد رای‌های سایر گروه‌هایی که در ایالت‌ها جمع شده‌اند، دارد. 

لوین، مشاور اوباما گفت: اوباما می‌خواهد که مردم بدانند که وی چه سابقه‌ای داشته و او چه قدر به یهودیان نزدیک است. 

اوباما در سال 2004 به خبرگزاری "جوئیش تلگراف" گفت: 
برخی از طرفداران سرسخت من از یهودیان در شیکاگو هستند

این گفته اوباما یک مبالغه نبود. 

بنابراین گزارش، اوباما پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه "کلمبیا" برای اولین بار در سال 1985 به شیکاگو رفت و حدود سه سال به عنوان موسس یکی از انجمن‌ها فعالیت کرد. در سال 1988 اوباما شیکاگو را به مقصد دانشکده حقوق هاروارد ترک کرده و در همان سال "نیوتن مینو"( Newton Minow)، یک دلال قدرت یهودی دموکرات را ملاقات کرد. مینو به عنوان رئیس کمیسیون ارتباطات مرکزی "جان اف کندی"، رئیس جمهور سابق آمریکا مشغول به کار بوده و اکنون مشاور ارشد شرکت "سیدلی آوستین" است. 

"مارتا مینو"، دختر نیوتن مینو و استاد دانشگاه در دانشکده حقوق هاروارد بود. نیوتن مینو که دختر خود را یهودی متعصب می داند، گفت: مارتا در سال 1988 با من تماس گرفت و گفت که بهترین دانشجوی وی می‌خواهد تابستان خود را در شیکاگو بگذارند. مارتا از من خواست تا با او ملاقات کنم. 

اوباما پس از ملاقات با نیوتن مینو به عنوان کارآموز در شرکت سیدلی مشغول به کار شد. وی در این شرکت با "میشل رابینسون" ملاقات کرده و این دو با هم در سال 1992 ازدواج کردند. مینو دومین دوره کارآموزی را به اوباما پیشنهاد کرد و به او گفت که وی در آن شرکت یک شغل دائم خواهد داشت. اما اوباما پیشنهاد او را رد کرده و گفت که قصد دارد در یک سمت دولتی یا سیاسی مشغول به کار شود. 

اما از آن زمان تاکنون مینو و همسرش رابطه نزدیک و دوستانه‌ای را با زوج اوباما داشته و از آنها در زمینه سیاسی حمایت کرده‌اند. 

نیوتن مینو گفت: ما اوباما را به بسیاری از دوستان خود معرفی کرده و حمایت‌های مالی بسیاری را برای او جذب کردیم. اگر شما به دور و بر او نگاه کنید دوستان یهودی بسیاری را همراه او پیدا خواهید کرد.
 اوباما میانه بسیار خوبی را با یهودیان و ارزش ها و منافع آنها دارد

وی معتقد است: برخی از یهودیان از هیلاری کلینتون در برابر اوباما در رقابت‌های انتخابات مقدماتی انتخاب ریاست جمهوری آمریکا حمایت کردند. این به این دلیل بود که انها اوباما را به خوبی نمی‌شناختند. آنها مدت‌ها بود که به کلینتون‌ها وفادار بودند و نکته این نبود که آنها درباره اوباما نگرشی منفی داشته باشند. در اصل آنها به جای دیگری تعهد داشتند. 

اوباما به همراه خانواده خود در "هاید پارک" شیکاگو سکنی گزید و سپس به عنوان یک سخنران معروف در دانشکده حقوق شیکاگو مطرح شد. آبنر میکوا که اوباما او را از دورانی که در واشنگتن بود می‌شناخت در آنجا تدریس می‌کرد. اوباما و میکوا در آنجا دوباره به هم نزدیک شده و اوقات بیشتری را با هم گذارندند. 

میکوا گفت: ما در آن زمان با هم صبحانه و نهار خورده و با هم درباره بسیاری از موضوعات به بحث و گفتگو نشستیم. 

اوباما در سال 1992 با تعدادی از حامیان یهودی خود در آینده ملاقات کرد که یکی از آنها "دیوید اکسلراد" معروف که خبرنگار روزنامه "شیکاگو تریبون" و دیگری "هارولد واشنگتن"، مشاور ارشد شهرداران شیکاگو به همراه "ریچارد دلی"، استراتژیست اوباما از سال 2002 تاکنون بودند. 

یکی از افراد پشت صحنه که از ابتدای عمر سیاسی اوباما نقش مهم یا مهم‌ترین نقش را ایفا کرده است، "بتیلو سالتزمن" (Bettylu Saltzman)، فعال لیبرال یهودی است که پدرش در کابینه "جیمی کارتر"، رئیس جمهور سابق آمریکا به عنوان وزیر اقتصاد ایفای نقش کرد. "فلیپ کلاتزنیک" (Philip Klutznick)، پدر بتیلو یکی از سران یهودیان بود که نقش بسزایی را در برآورده کردن اهداف اسرائیل بازی کرد

بتیلو که در ستاد انتخاباتی بیل کلینتون نیز مشغول به کار بود، گفت: در آن زمان این اندیشه به ذهن من خطور کرد که اوباما روزی رئیس جمهور خواهد بود. من به همسرم و بسیاری از مردم دیگر گفتم که او اولین رئیس جمهور سیاهپوست آمریکا خواهد بود. 

بتیلو اظهار داشت: 
من مطمئنا از کسی که مخالف اسرائیل باشد حمایت نمی‌کنم. اوباما در تمام مسائل مرتبط با اسرائیل مواضع مطلوبی دارد. او در این زمینه مانند هیلاری کلینتون و شاید محکمتر و پیشروتر از او است

بتیلو سالتزمن از اوباما در انتخابات سنا در سال 1996 که وی در آن برنده شد و همچنین در رقابت‌ برای کنگره در برابر "رابی راش" در سال 2000 که وی در آن شکست خورد، حمایت کرد. 

او سپس در سال 2002 اوباما را به گروهی از زنان در شیکاگو که "بانوانی که نهار می‌خورند" (Ladies Who Lunch) نامیده می‌شد، معرفی کرد. بسیاری از اعضای این گروه به حامیان اوباما تبدیل شدند. 

یک سال پس از آن بتیلو از اوباما خواست تا در راهپیمایی مخالف جنگ عراق که سالتزمن خود آن را سازماندهی کرده بود، ‌سخنرانی کند. سخنرانی اوباما در آن تظاهرات بعدها معروف شده و به محور فعالیت های وی برای حضور در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا تبدیل شد. 

سالتزمن تاکنون وقت خود را برای اوباما و حمایت از او اختصاص داده است. وی گفت: 
سفر اوباما به اسرائیل قبل از انتخابات ریاست جمهوری نشان داد که او چقدر در اسرائیل مقبولیت دارد

اوباما پس از اتمام کار خود در "پراجکت ووت" (Project Vote) در شرکت حقوق مدنی "دیویس،‌ ماینر، بارن‌هیل و گالاند" که توسط "جودسون ماینر"( Judson Miner) مدیریت می شد مشغول به کار شد.
 
اوباما حدود 10 سال برای شرکت ماینر کار کرد. زمانی که وی تصمیم به شرکت در رقابت‌های سنا گرفت، به صورت نیمه وقت برای این شرکت کار کرد. 

او بعدها به دلیل صرف بیشتر وقت برای سنا از شرکت ماینر خارج شد. اما از آن زمان به بعد شرکت ماینر که اوباما زمانی از کارمندان آن بود، یکی از حامیان مالی و غیرمالی اوباما بوده است. 

اوباما زمانی که در شرکت ماینر مشغول به کار بود با لیبرال‌های بسیاری آشنا شد. وی همچنین به هنگام تصدی خود در مجلس سنا طرفداران زیادی از جمله "ایرا سیلورستاین"، سناتور ایالت "ایلینویز" و یهودی ارتدوکس پیدا کرد که این دو مدتی را در یک دفتر در "اسپرینگفیلد" سپری کردند. 

سیلورستاین گفت که قبل از ملاقات وی با اوباما، اوباما اطلاعات زیادی را از یهودیان ارتدوکس نداشت. وی بارها با اوباما موضوع طرفداری از اسرائیل را مطرح کرد. 

سیلورستاین اظهار داشت: 
من اوباما را می‌شناسم و می‌توانم شهادت بدهم که او رویکردهایی به نفع اسرائیل دارد

زمانی که اوباما برای حضور در سنا تلاش می‌کرد، خاخام وولف که در قدیمی‌ترین کنیسه شیکاگو مشغول به فعالیت بود، حمایت‌های مالی قابل توجهی را برای اوباما جذب می‌کرد. 

همچنین اوباما در خویشاوندان خود تعدادی فرد یهودی دارد. 
خاخام "کیپرز فونی" در یکی از کنیسه‌ها در جنوب شیکاگو از خویشاوندان میشل اوباما است. وی از حامیان اوباما برای شرکت در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا بود. فونی همچنین با اوباما زمانی که او در سنا بود همکاری بسیار نزدیکی را داشت. 

فونی می‌گوید: من معتقدم که 
اوباما رابطه خوب و نزدیکی با اسرائیلی‌ها و یهودیان دارد و امیدوارم که یهودیان این نکته را درک کنند که آنها نباید از اوباما بترسند. 

"لستر کراون"، رئیس یکی از انجمن‌های یهودی است که به واسطه نیوتن مینو با اوباما آشنا شد. وی نیز از آن زمان تاکنون یکی از حامیان اوباما بوده است. "جیمز کراون"، پسر لستر رئیس بخش مالی ستاد انتخاباتی اوباما در ایلینویز بود. 

کراون گفت: 
من با اوباما بارها درباره اسرائیل صحبت کرده‌ام. او یکی از طرفداران سرسخت موضع دفاعی و امنیتی اسرائیل است

وی که قبل از ورود اوباما به عرصه سیاست اوباما را می‌شناخت، گفت: 
من می‌دانم که او کاملا طرفدار امنیت اسرائیل است

همچنین اوباما "ژرمیا رایت" (Jeremiah Wright)، کشیشی که با او به مدت طولانی آشنا بود به دلیل اظهارات ضد اسرائیلی محکوم کرده و روابط خود با او را قطع کرد. 

"جک لوین"، یک وکیل امور بین‌الملل و از حامیان اوباما معتقد است: من با اوباما سال‌ها درباره موضوعات مختلف کار کرده‌ام.
 اوباما یکی از حامیان سرسخت اسرائیل بوده است

وی می‌افزاید: 
رهبران یهودی در شیکاگو با تمام وجود از اوباما حمایت می‌کنند. ما می‌دانیم که او بهترین گزینه برای اسرائیل است

"آلن سولو" (Alan Solow)، رئیس سابق شورای روابط انجمن یهودیان که سال‌هاست اوباما را می‌شناسد، گفت: رویکرد کلی، بیانیه‌ها و رای‌های اوباما درباره اسرائیل نشان از موضع طرفدارانه او از تقویت روابط آمریکا-اسرائیل دارد. هیچ کسی نمی‌تواند اقدام خاصی را از اوباما بیابد که تردیدهایی را درباره موضع او درباره اسرائیل بوجود آورد. 

سولو افزود: ورای سیاست خارجی، موضع‌های اوباما با اکثریت جامعه یهودیان مطابق است.

 نقل از عدالتخانه

دسته ها : سیاسی
شنبه سیم 9 1387
اعتراض من به هر گونه عمل ضد اخلاقی با بازداشت شدگان عراقی ها بود، بخصوص وقتی فهمیدم که ارتش تعدادی سربازان همجنسگرا را به عراق آورده تا با بازداشتی های جوان عراقی ارتباط برقرار نمایند. می دانستم که جوانان عراقی با شدت تمام مقاومت می کردند و احیانا عده ای از آنان به قتل می رسیدند. بویژه در مورد استفاده از سگ های آموزش دیده برعلیه جوانان بسیار مخالف بودند.

اشاره: متن ذیل، ترجمه قسمتی از پرسش و پاسخی که در کنگره آمریکا انجام گرفته است. اعضای کنگره آمریکا با حضور "سیمور هرش از تعدادی از ژنرال ها و درجه داران آمریکائی که بطور مستقیم در جنایات و شکنجه علیه مردم عراق شرکت داشته اند، سوال و جواب کرده است که البته همه این افراد هم اکنون آزاد و مشغول زندگی شخصی هستند. این در حالیست که جنایت و تجاوزات مشابه در عراق همچنان ادامه دارد و دهها هزار زندانی عراقی در کشور خود و در زندان های مخفی سایر کشورها، همچون مصر، اردن، کویت، قطر و اروپا و یا زندان های شناوری که بصورت کشتی در دریاهاست ادامه دارد. این مطلب غیر از سایت سیمور هرش در بسیاری از مطبوعات کشورهای عربی از جمله مجله «الاسبوع» چاپ قاهره و سایت البصره نیز منتشر شده است. که بخشی از متن این سوال و جواب ها را از مجله « الاسبوع» چاپ قاهره انجام گرفته است. 

سایت البصره 
ترجمه: احمد مزارعی
1


«وقایعی که در ابوغریب اتفاق افتاده»zendane abooghoreib
سوال کننده: آیا مطمئن بودید از خویشان تروریست ها هستند؟ 
توماس روبیج: بله، از مرکز گزارش داشتیم و من موضوع را به اطلاع ژنرال استیون کاسبون رساندم. 

س: عکس العمل ژنرال چه بود؟ 
بورگس: از وی دستور رسید که کارتان را ادامه دهید. 

س: محتوای گزارش چه بود؟ 
بورگس: بچه ها را آنقدر شکنجه کنید که تروریست ها تسلیم شوند. 

س: اما ۱۸ کودک زیر شکنجه بقتل رسیدند؟ 
بورگس: می دانم .

س: چند کودک بودند؟ 
بورگس: بیش از ۶۰ کودک 

س: چگونه آنها را شکنجه می کردید؟ 
بورگس: عالیجناب ما آنها را مستقیما بازداشت نمی کردیم وقتی خانواده ها را می آوردیم، آنها بهمراه مادران خود بودند. 

س: پس چرا رای خود را تغییر داده و آنها را شکنجه کردید؟ 
بورگس: برای آنکه تروریست ها چند نفر از سربازان ما را ربوده بودند و این بهترین راه بود تا ما بتوانیم

آنان را از حفره هایشان بدر آوریم. 

س: با زنان چه کار کردید؟ 
بورگس: زنان بسیار خونسرد بودند و حاضر نبودند تحت هیچ شرایطی با ما همکاری کنند، وقتی از همکاری آنان ناامید شدیم، تصمیم گرفتیم تا به آنان تجاوز کنیم، زیرا باور داشتیم زنان عراقی با این کار به همکاری با ما تن خواهند داد. 

س: چه کسی این دستور را به شما صادر کرد؟ 
بورگس: پنتاگون در جریان امر قرار داشت. 

س: آیا این دستور از کاخ سفید صادر شده بود؟ 
بورگس: نمی دانم. 

س: چه کسی بطور شخصی برای شما این اوامر را صادر می کرد؟ 
بورگس: ژنرال کاسبون. او می گفت که دستور آمده و شما باید اجرا کنید. 

س: چگونه  این عمل صورت می گرفت ؟ 
بورگس:  با حضور دو افسر و چند سرباز انجام می شد.
2

س: سوال برای آقای روبیج، رئیس بخش قوانین در نیروی زمینی: آیا از این امور آگاه بودید؟ 
توماس روبیج: بله گزارش در دست داشتم.

س: شما بعنوان یک شخصیت حقوقی و قانونی عکس العملتان چه بود؟ 
توماس روبیج: عالیجناب این مسئله حقوقی نبود، بلکه سیاسی بود. 

س: شما توافق کردید؟ 
توماس روبیج: به تعداد معدودی از زنان تجاوز کردیم و بنظرم جرم نیست، باید این کار را انجام می دادیم. 

س: آیا وسیله دیگری برای فشار بر زنان نداشتید؟ 
توماس روبیج: ژنرال بورگس به این سوال جواب می دهد. 

س: ژنرال بورگس، بفرمائید! 
بورگس: چرا، ما آنها را به شیوه های مختلفی شکنجه کردیم، از جمله آنان را وادار کردیم که در آب بخوابند، ۲۴ ساعته بر سر پا بیستند و موی سر آنها را تیغ زدیم که شاید حرف بزنند. اما آنها حاضر نبودند که هیچگونه با ما همکاری نمایند. 

س: آیا سربازان با شما همکاری می کردند؟ 
بورگس: بعضی از آنها کم سن و سال بوده و کمتر این چیزها را دیده بودند، لذا احساس نارضایتی می کردند. گردان ۲۰۵ فقط عوامل را اجرا می کرد و نمی شد که همه چیز را به آنها بچسبانیم. افراد گردان های دیگر نیز اعمال مشابه ای انجام می دادند. 

س: چه کسی مستقیما، دستور شکنجه کودکان را صادر می کرد؟ 
توماس روبیج: دستور از طرف جانیس کاربینسکی، مسئول زندان ابوغریب صادر شد. 
بورگس: بعضی از این شکنجه ها بعلت گزارشی بود که بدست ما می رسید. 

س: گزارشات چه می نوشتند؟ 
بورگس: در این گزارشات آمده بود که بعضی از اعضای بدن این کودکان قطع شده، بوسیله آلتی فلزی بسر آنها کوبیده شده و قسمت هایی از بدن آنها سوزانده شده است.
3

س: چرا این اعمال را با کودکانی انجام می دادید که هیچ نمی دانستند؟ 
بورگس: باور دارم که بچه ها قربانی بودند ولی بخاطر زیر فشار قرار دادن مادران، برادران و خواهرانشان به اعتراف، بچه ها را شکنجه می کردیم. 

س: آیا بچه هایی را که جان می سپردند، چه کارشان می کردید، آیا آنها
را به خانوادهیشان می دادید؟ 
بورگس: نه. آنان را در بیابان به خاک می سپردیم، اما مادرانشان اصرار می کردند که در جریان دفن بچه هایشان حاضر باشند، منظره وحشتاناکی بود. 

س: آیا بعد از قتل بچه ها شکنجه در حق خانواده هایشان متوقف می شد؟ 
بورگس: دستوری به شماره ۱۲۳۴۷۲، از طرف ارتش بدست ما رسید که هر کودکی که زیر شکنجه کشته شد، شکنجه را در مورد خانواده اش متوقف کنید. 

س: آیا این باعث شد که شما آن خانواده ها را آزاد کنید؟ 
بورگس: نه. ما می ترسیدیم که این اخبار به گوش مردم عراق برسد. 

سوال برای آقای روبیج: در گزارشات آمده که گردان ۳۷۲ و ۳۲۰ و تیپ ۸۰۰ به اعمال بسیار وحشتناکی در حق جوانان عراقی دست زده اند. تفاصیل و جزئیات آنرا بیان کنید. 
توماس روبیج: من به فرماندهان گفتم که با بعضی از این اعمال مخالفم. اما کسی به من گوش نداد. 

س: اعتراض خود را مستقیم به چه کسی بیان کردید؟ 
توماس روبیج: به آقای رامسفلد، وزیر دفاع بطور مستقیم و همچنین بوسیله نامه ای به خانم کاندالیزا رایس دلایل خود را بیان کرده و خواستم که وی گزارش را به اطلاع پرزیدنت بوش برساند. 

س: می توانم که علت اعتراضت را بپرسم؟ 
توماس روبیج: اعتراض من به هر گونه عمل ضد اخلاقی با بازداشت عراقی ها بود، بخصوص وقتی فهمیدم که ارتش تعدادی سربازان همجنسگرا را به عراق آورده تا .... می دانستم که جوانان عراقی با شدت تمام مقاومت می کردند و احیانا عده ای از آنان به قتل می رسیدند. بویژه در مورد استفاده از سگ های آموزش دیده برعلیه جوانان بسیار مخالف بودند. 

س: مگر سگ ها چه کار می کردند؟ 
توماس روبیج: گزارش هایی دارم و به دفتر وزیر دفاع هم فرستاده ام، ما سگ ها را آموزش می دادیم تا ..... جانیس کاربینسکی این موضوع را برایم گفت وبسیار احساس خوشحالی می کرد، گفتم این عمل زشتی است و لایق سرباز آمریکایی نیست. 

س: جانیس کاربینسکی چه گفت؟ 
توماس روبیج: آنان جوانان عراقی را مجبور می کردند که لخت و بدون هیچ پوششی بایستند و هر کدام از آنها مقاومت می کردند، در جا کشته می شدند. جوانان را مجبور می کردند که عریان بیاستند،  پاهای آنان را باز می کردیم، دست های آنها را به میله های فلزی می بستیم، پس از آن یکباره سگ ها را بسوی آنان رها می کردیم ....... منظره وحشتناک و خونینی بود که احتمالا به مرگ آنها منجر می شد. 

س: چند نفر از آنان به این شکل به قتل رسیدند؟ 
توماس روبیج: ۳۰۰ نفر،  چند ساعتی زنده می ماندند و سپس جان می سپردند، با کمال تاسف باید بگویم که سربازان ما از این صحنه ها لذت می بردند، مسئله ای غیر اخلاقی بود. 

س: شما که اعتراض داشتید چرا این اعمال
را متوقف نکردید؟ 
توماس روبیج: من کوشیدم اما اوامر تازه ای رسید که این کار باید ادامه پیدا کند. 

س: آیا اینگونه اعمال را با زنان هم انجام دادید؟ 
بورگس: نه.

س: اما من گزارشی دارم که سربازان  کارهای بدتری نیز انجام می داده اند. بسیاری از این زنان در اثر این اعمال دچار صدمات روحی و جسمی شده و جان سپرده اند. 
بورگس: در این مورد من گزارشی ندارم. این متعلق به بخش های دیگر ارتش است. س: آیا به این عمل اعتراض داشتید؟ 
توماس روبیج: نه. بنظرم این کاری معمولی بود که بعد از مدتی متوقف خواهد شد. 

س: آیا کابل هایی که به برق وصل باشد به تن جوانان عراقی وصل می کردید؟ 
توماس روبیج: بر حسب معلوماتم آری. اما شخصا فقط ۳ مورد برق را در بدن آنها به جریان انداختم. 
 نقل از عدالتخانه
دسته ها : اخبار جهان
شنبه سیم 9 1387

کشور عضو سازمان ملل متحد، روز پنج شنبه از سازمان ملل خواستند از کشورهای عضو این سازمان بخواهد با مسئله همجنس‌بازی مانند یک اقدام جنایتکارانه برخورد نکنند.

 

 

به گزارش گروه بین الملل «شبکه خبر دانشجو»، خبرگزاری فرانسه در گزارشی از نیویورک با اعلام این خبر، نوشت: سفیر آرژانتین در سازمان ملل متحد بطور غیر منتظره اعلامیه ای در خصوص حقوق همجنس بازان مرد تسلیم مجمع عمومی سازمان ملل کرد.

در پیش نویس این سند آمده است: ما از کشورها می خواهیم هرگونه اقدام لازم را به ویژه در بخش حقوقی و دولتی انجام بدهند تا تضمین هایی ارائه شود مبنی بر اینکه گرایشات جنسی یا همسانی جنسی تحت هیچ شرایطی اساسی برای مجازات کیفری آنها به ویژه بازداشت و اعدام نباشد.

66 کشوری که این سند را امضاء کرده اند، مدعی اند که به شدت نگران نقض حقوق بشر و آزادی های بنیادی براساس گرایشات جنسی و همسانی جنسی هستند.

پس از ارائه پیش نویس این سند وزیر امور خارجه هلند و وزیر حقوق بشر فرانسه نشستی را در حمایت از این پیش نویس برگزار کردند.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا، برزیل، اسرائیل و ژاپن در میان امضاء کنندگان این سند در حمایت از حقوق همجنس بازان هستند، اما امریکا، روسیه و چین از موافقت با این اعلامیه خودداری کرده اند.

واتیکان نیز این اعلامیه را تلاشی مشروع برای متوقف کردن سرکوب همجنس بازی می داند.

گفتنی است، همجنس بازی در برخی کشورها ازجمله کشورهای اسلامی و واتیکان ممنوع بوده و مجازات های سختی برای آن در نظر گرفته شده است.

دسته ها : اخبار جهان
شنبه سیم 9 1387

این خدمات که برای نخستین بار در ایران توسط ایرانسل ارائه می شود، به مشترکین ایرانسل امکان می دهد تا به دلخواه خود، صدای بوقی را که تماس گیرندگان با شماره آنها (پس از شماره گیری و پیش از برداشته شدن گوشی) می شنوند به آهنگ های خاصی تغییر دهند!

 سرویس آهنگ پیشواز به شما امکان می دهد تا بوق انتظار شبکه را که تماس گیرندگان با شما پیش از برقراری ارتباط می شنوند، به دلخواه با یک قطعه موسیقی یا آهنگ خاص جایگزین کنید.

یعنی اگر کسی با شماره ایرانسل شما تماس بگیرد تا قبل از اینکه شما تلفن همراه خود را جواب دهید فرد موردنظر به جای شنیدن بوق همیشگی (بیپ بیپ ) که نشان دهنده زنگ خوردن گوشی شما می باشد ، موزیک دلخواهیِ شما را خواهد شنید !


مشترکین ایرانسل، می توانند نمونه آهنگ های موجود در پورتال آهنگ پیشنواز را گوش کنند و سپس آهنگ موردنظرشان را سفارش دهند.همچنین برای سفارش آهنگ می توان از طریق پیام کوتاه (SMS) و یا کدهای دستوری (USSD) نیز اقدام کرد. از قابلیت های متعدد این سرویس، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

» تنظیم یک آهنگ دلخواه برای هر یک از تماس گیرندگان: با این ویژگی شما می توانید صدای بوق انتظار را برای تماس گیرندگان مختلف، به آهنگهایی تغییر دهید که مناسب آنها باشد.

» تنظیم زمان پخش هر آهنگ از قبل: با این ویژگی شما می توانید به نحوی زمان را تنظیم کنید تا درصورتیکه به طور مثال، دوست شما در روز تولد خود با شما تماس گرفت، بجای بوق انتظار معمولی، یک آهنگ مربوط به همین مناسبت را بشنود.

» تنظیم چند آهنگ برای یک تماس گیرنده در ساعات مختلف: با این ویژگی شما می توانید سیستم آهنگ پیشواز خود را به نحوی تنظیم نمایید که به نسبت زمان، آهنگ پیشواز خط شما تغییر کند.

شایان ذکر است که هزینه خریداری آهنگ پیشواز، کاملاً مقرون به صرفه در نظر گرفته شده است ( تنها ۱ ریال برای ۳ روز ) تا برخورداری از امکانات این سرویس، برای همگان امکان پذیر باشد. خدمات آهنگ پیشواز هنوز به صورت رسمی معرفی نشده و هنوز به صورت مخفی در ایرانسل قرار دارد که وب سایت موبایل ها آن را در اختیار همگان قرار داده است .
نحوه ثبت نام برای استفاده از سرویس آهنگ پیشواز:

• از طریق vitrin.irancell.ir به پورتال آهنگ پیشنواز وارد شوید

• برای “ورود به سیستم” باید دو خانه مربوط به “شماره همراه” و “رمز ورود” را پر کنید:

شماره تلفن ایرانسل خود را در قسمت نام کاربری وارد کنید.

- “رمز ورود” همان رمز ورودی است که شما برای استفاده از سرویس کنترل حساب اینترنتی (e-Care) از آن استفاده می‌کنید.

درصورتیکه هنوز برای دریافت این رمز درخواست نداده اید، کافیست روی دکمه “ثبت نام” کلیک کنید. به این ترتیب، سیستم از شما اطلاعات لازم را می پرسد و رمز ورودتان را از طریق پیام کوتاه ارسال می‌نماید.

» برای دریافت رمز ورود همچنین می‌توانید در یک پیام کوتاه کلمه e-Care را از خط ایرانسل به شماره ۱۳۰ ارسال نمایید تا رمز ورود شخصی شما برایتان ارسال شود.

منبع:  موبایل  ها

دسته ها :
جمعه بیست و نهم 9 1387
پنج سال وقت صرف ویندوز ویستا شد، خطوطی از کد که برای چندین بار پوشاندن کره خاکی کافی است، هزاران ساعت از وقت توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان که برای نگهداری و بررسی همه آنها به یک ابرکامپیوتر نیاز داشتند و سرانجام ویندوز ویستا ارائه شد.

ضریب امنیت بالا: با آن‌که شرکت مایکروسافت تلاش کرد با انتشار مجموعه اصلاحی و به‌روزکننده سرویس‌پک2 برای ویندوز اکس‌پی این سیستم ‌عامل را از لحاظ امنیتی به حد قابل قبولی برساند، اما حتی ضریب امنیت ویندوز اکس‌پی مجهز به سرویس‌پک2 نیز با ضریب امنیت ویندوز ویستا قابل مقایسه نیست. ‌ویندوز ویستا، امکان کنترل بیشتر کاربر اصلی یک رایانه بر حافظه‌های قابل‌حمل "فلش" و هارددیسک‌هایی خارجی را که اغلب توسط کابل‌های ‌USB‌ به رایانه متصل می‌شوند، فراهم آورده است. این ویژگی جدید از کپی برداشتن و یا ربودن اطلاعات از دیسک سخت رایانه توسط افراد غیرمجاز جلوگیری می‌کند.

برخورداری از یک دیوارآتش (فایروال) قدرتمند و دو طرفه که اطلاعات ورودی و خروجی از رایانه را بررسی می‌کند، فن‌آوری ‌Services Hardening‌ ویندوز که از اجرا شدن مخفیانه کدهای مخرب در رایانه و تغییرات ناخواسته تنظیمات سیستم‌عامل جلوگیری می‌کند، رمزنگاری تمامی اطلاعات موجود در هارد دیسک رایانه به منظور جلوگیری از سوء ‌استفاده از اطلاعات شخصی کاربران، فن‌آوری ‌User Account Protection‌ به‌منظور محدود کردن اختیارات امنیتی کاربر با هدف حفاظت از رایانه، تنها بخشی از توانمندی‌های جدید امنیتی سیستم‌عامل ویندوز ویستا هستند. ‌

برخورداری از اینترنت اکسپلورر 7 مایکروسافت با تقلید از مرورگر محبوب فایرفاکس تلاش کرده‌ است نگارش جدید اکسپلورر را به قابلیت‌هایی مانند مشاهده چند وب‌سایت در یک پنجره مرورگر ‌(Tab Browsing )‌ مدیریت بهتر ویژگی‌های امنیتی، امکان شناسایی وب سایت‌های مشکوک به حملات ‌(Fishing)‌ و جلوگیری از دانلود و اجرا شدن کدهای مخرب از اینترنت بدون آگاهی کاربر، مجهز کند. ‌ ‌

کیفیت گرافیک بسیار بالا: شرکت مایکروسافت برای نخستین بار کیفیت گرافیک سیستم‌عامل ویندوز خود را به حد بالایی رسانیده ‌است. در ویندوز ویستا محیط گرافیکی زیبایی به نام ‌(Aero Glass)‌ وجود دارد که فعال کردن آن تصاویر متحرک، جلوه‌های سه‌بعدی و تصاویر شفاف‌ آیکن‌ها و پنجره‌های شفاف را به ارمغان می‌آورد و نه تنها ظاهر ویندوز را دگرگون می‌کند بلکه کار کردن با آن را نیز بهبود می‌بخشد. (فعال کردن قابلیت ایروگلس نیازمند کارت گرافیکی و پردازنده قدرتمند است.) ‌ ‌

قابلیت جستجوی دسکتاپ: شرکت مایکروسافت جستجوگر دسکتاپ بسیار قدرتمندی را در ویندوز ویستا گنجانیده که به‌هیچ‌وجه با گزینه کند و ناکارامد جستجو در ویندوز اکس‌پی قابل مقایسه نیست و کاربران می‌توانند با استفاده از آن با سرعت و دقت بالا در میان انواع فایل‌ها، ایمیل‌ها و مطالب اینترنتی موجود در دیسک‌سخت رایانه خود و یا شبکه رایانه‌ای مورد استفاده، به جستجوی موارد مورد نظر خود بپردازند. همچنین کاربران ویندوز ویستا می‌توانند به‌راحتی در میان پنجره‌هایی که باز است جستجو کنند و پنجره مورد نیاز خود را بیابند. ‌ ‌

به‌روزنگاری اینترنتی: ویندوز ویستا بر خلاف ویندوز اکس‌پی از مرورگر اینترنت اکسپلورر برای دانلود به‌روزنگارها (آپ‌دیت) استفاده نکرده و خود به یک برنامه به‌روزنگار مجزا مجهز شده که نتیجه آن به‌روزنگاری متمرکز و سریع‌تر ویندوز و برنامه‌های جانبی آن است. ‌ ‌بهبود قابلیت‌های صوتی تصویری: نرم‌افزار مدیاپلیر در ویندوز ویستا از ابزار نه چندان محبوبی که هم‌اکنون در اکس‌پی می‌بینیم، به یک برنامه صوتی و تصویری کامل و جذاب بدل شده‌ است.
برنامه ‌Photo Gallery‌ سرانجام قابلیت مدیریت عکس‌های دیجیتالی را به ویندوز آورده که به کمک آن می‌توان به راحتی عکس‌ها را مدیریت، طبقه بندی، ویرایش و چاپ کرد. برنامه ‌DVD Maker‌ نیز امکانات جالبی را برای ساخت و ویرایش تصاویر ویدئویی در اختیار کاربران "ویستا" قرار می‌دهد. ‌ ‌

کنترل دسترسی اطفال ‌:ویندوز ویستا به قابلیتی مجهز شده که والدین، معلمان و مسئولان کتابخانه‌ها می‌توانند از جهات مختلف بر نحوه دسترسی اطفال به رایانه نظارت داشته‌ باشند. به‌کمک این ویژگی می‌توان وب‌سایت‌های خاص را در اینترنت فیلتر کرد، دانلود فایل را محدود کرد، برنامه‌ها و بازی‌های رایانه‌ای قابل اجرا در رایانه را مشخص کرد و حتی روز و ساعت دسترسی کودک به رایانه را نیز تعیین و محدود کرد. ‌ ‌

نصب در تنها 15 دقیقه:‌هرچند نگارشهای آزمایشی فعلی ویندوز ویستا برای نصب شدن روی رایانه همانند ویندوز اکس‌پی دست‌کم به حدود یک ساعت زمان نیاز دارند، اما مایکروسافت وعده داده که نسخه نهایی این سیستم‌عامل به‌گونه‌ای طراحی شده که کاربران می‌توانند در حدود 15 دقیقه آن را روی رایانه خود نصب و راه‌‌اندازی کنند. ‌ ‌

با تمامی این تفاسیر، برخی نکات منفی نیز در ویندوز ویستا" به چشم می‌خورند که اگرچه در مقایسه با نکات مثبت چندان به چشم نمی‌آیند، اما توجه به آنها ارزشمند است: ‌ ‌

– به خاطر داشته باشیم ویندوز ویستا برای عملکرد بهینه نیازمند یک رایانه قدرتمند است و به همین علت کاربران رایانه‌های قدیمی‌تر بهتر است پیش از نصب آن به فکر ارتقای رایانه خود باشند. ‌ ‌

– ویندوز ویستا هنوز به یک نرم‌افزار ضدویروس متمرکز مجهز نشده و شما همچنان مجبور خواهید بود پس از نصب آن از یک نرم‌افزار ضدویروس جداگانه برای حفاظت از رایانه خود بهره بگیرید. ‌

– کار کردن با ویستا به‌ویژه با قابلیت‌های در ظاهر پیچیده‌ای نظیر پوشه‌های مجازی ‌(Virtual Folders)‌ اندکی مشکل بوده و تغییرات فراوان در منوی ‌Start‌ ممکن است کاربران نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز را دچار سردرگمی کند. ‌ ‌

– مایکروسافت برخی ویژگی‌های استاندارد شده در ویندوزهای قبلی را در ویستا تغییر داده که این امر می‌تواند سبب نارضایتی کاربران شود. به طور مثال پیش تنظیمات ویندوز ویستا به‌گونه‌ای است که ویندوز به جای خاموش کردن (شات داون) رایانه، آن را هایبرنیت می‌کند و کاربر مجبور است برای شات‌داون کردن کامل رایانه، پیش تنظیمات ویندوز ویستا را تغییر دهد. ‌ ‌

– حدود دو میلیون (27 درصد) خصوصیات افزوده شده ویستا بدون ارتقای بخشی از اکس‌پی همانند مرورگر اینترنت‌اکسپلورر7 و ویندوز مدیاپلیر قابل فروش دسترس بوده‌اند، هر دو این محصولات را می‌توان به‌صورت رایگان برای ویندوز اکس‌پی دانلود کرد. همچنین برنامه ‌Windows Mail‌ در حقیقت همان آوت‌لوک اکسپرس با تغییرات جزیی است و ‌Windows Defender‌ نیز همان مایکروسافت آنتی‌اسپایور است که تنها به‌روزنگاری شده‌است.

– دسترسی به اینترنت با ویندوز ویستا با کامپیوترهایی که دارای مودم‌های قدیمی‌تر هستند، امکان‌پذیر نیست. ‌

منبع:  جام جم آنلاین
دسته ها : آموزش رایانه
جمعه بیست و نهم 9 1387

استراحت کردن به میزان کافی
- عدم استعمال دخانیات
- عدم استفاده از الکل
- مصرف میوه و سبزیجات تازه به طور مرتب
- نوشیدن حداقل ۸ لیوان آب در روز
- در نظر گرفتن زمانی مشخص برای استراحت

مواردی هستند که می توانند پوستی شاداب و سالم را برای شما به ارمغان بیاورند. این موارد که به صورت عام برای تمام مردم تجویز می شوند، تنها به کمک خود آنها و با پیگیری های مستمر نتیجه بخش خواهند شد؛ در غیر این صورت نتیجه قابل ملاحظه ای را در پی نخواهند داشت.


در بعضی مواقع ممکن است ویتامین C به تنهایی نتواند سلامتی را برای پوست شما به همراه داشته باشد. در این حالت مصرف به اندازه روی می تواند سیستم ایمنی بدن شما را ارتقا دهد و به این وسیله نگذارد که میکروب ها و عفونت های مختلف از طریق پوست وارد بدن شما شوند. استرس و فشارهای عصبی، عفونت ها، خستگی های بیش از اندازه، بادهای سرد و آب بسیار گرم می تواند باعث بروز مشکلات عدیده ای در پوست شما شود و سیستم ایمنی بدنتان را تضعیف کند.


به جز نوشیدن آب به میزان زیاد، ویتامین C از جمله موادی است که با خوردن آن می توان سلامت پوست را تضمین کرد.

 منبع: سایت آفتاب

جمعه بیست و نهم 9 1387

پوست یکی از مهمترین بخش های بدن هر انسانی به حساب می آید، اما این طور که تجربه ثابت کرده معمولا آقایان نسبت به این بخش از بدن خود توجه زیادی ندارند و فقط برخی خانم ها آن را جدی می گیرند و از آن مراقبت می کنند. پوست نیازمند است که به صورت مستمر و مرتب مورد مراقب های ویژه قرار بگیرد و به آن توجه خاصی شود. در این میان، برخی از قسمت های پوست بدن ما نظیر پوست صورت بیشتر از بخش های دیگر نیاز به توجه دارند و اگر این پیگیری ها صورت نگیرد فرد را با مشکلات زیادی مواجه خواهد کرد.

خوابیدن های دیر هنگام در شب، فشارهای عصبی، مصرف غذاهای ناسالم و قرار گرفتن بیش از اندازه در مقابل نور آفتاب می تواند مشکلات زیادی را برای پوست بدن به وجود آورد. پوست ممکن است خشک و پوسته پوسته شود یا شکاف بردارد و نتواند دوباره خود را ترمیم کند. چیزی که همیشه به میزان زیاد در اطراف مردم وجود دارد و البته در بیشتر مواقع مردم آن را جدی نمی گیرند، آب است. برای آنکه پوستی شاداب و سالم داشته باشیم نوشیدن روزانه۲ لیتر آب،لازم و ضروری است؛ به خصوص زمانی که فرد در منطقه ای مرطوب یا خشک زندگی می کند نوشیدن این میزان آب امری بسیار حیاتی است و باید مقدار آن را افزایش داد.به جز نوشیدن آب به میزان زیاد، ویتامین C از جمله موادی است که با خوردن آن می توان سلامت پوست را تضمین کرد. این ویتامین می تواند از طریق میوه ها، حبوبات غنی شده مخصوص صبحانه و نان های غنی شده جذب بدن شود. به جز این مواد، سیب زمینی نیز به عنوان منبعی مناسب برای ویتامین C به حساب می آید که با صرف این ماده، ظرف مدت زمانی بسیار کوتاه ویتامین یاد شده در بخش های مختلف بدن جذب می شود.

خوابیدن های دیر هنگام در شب، فشار های عصبی، مصرف غذاهای ناسالم و قرار گرفتن بیش از اندازه در مقابل نور آفتاب می تواند مشکلات زیادی را برای پوست بدن به وجود آورد.

 منبع: سایت آفتاب

جمعه بیست و نهم 9 1387

یکی از بخشهای مهمی که به عنوان نشانگر سلامت بدن عمل می کنند ، ناخن ها هستند . در واقع در بسیاری از موارد ، بروز تغییر در شکل ، رنگ ، قوام و سایر خصوصیات ناخن ها ، می تواند نشانه بروز بیماری های جدی در سایر ارگان های حیاتی بدن فرد باشد . البته این تغییرات در ناخن همیشه نتیجه درگیری اندامهای دیگر نیستند ، و ممکن است به دلیل عوارض خود ناخن ایجاد شده باشند . اما این تغییرات چه هستند و چطور باید آنها را از هم تشخیص داد .

 گودیهای کوچک
هنگامی که چند تورفتگی یا گودی کوچک بر روی سطح معمولا صاف و صیقلی ناخن به وجود بیاید، میتواند به این معنا باشد که در زیر ناخن اتفاقاتی در جریان است. در اکثر اوقات دلیل بروز این گودیها بیماری داء الصدف یا پسوریازیس است. این بیماری یک حالت التهابی پوست است که به صورت لکه های سرخ فلس مانند بر روی پوست ظاهر میشود و سلولهای پوست ناخن را نیز درگیر میکند.

سطح ناخن به جای رشد نرم و صاف، دارای ظاهری زبر و دندانه دندانه میشود. به محض اینکه این بیماری درمان شده و تحت کنترل قرار گیرد، ناخنها به تدریج به حالت عادی بازمیگردند. (از آنجایی که ناخن در هفته حدود 1 میلیمتر رشد میکند، برای از بین رفتن ناخن قدیمی و جایگزین شدن تمام آن با ناخن سالم، یکی دو ماه زمان لازم است.)

ناخن قاشقی شکل
ناخنهای سالم دارای شکل بخصوصی هستند. آنها در بخش میانی کمی برآمده بوده و به سمت کنار ناخن قوس برمیدارند و نوک ناخن هم کمی به سمت پایین مایل است. پس اگر متوجه شدید که ناخنهای شما در موقعیتی کاملا معکوس قرار گرفته اند، باید متوجه شوید که مشکلی وجود دارد. این حالت که ناخن قاشقی شکل نامیده میشود، نشانه کم خونی همراه با فقر آهن یا iron deficiency anaemia, است. مانند بسیاری از مشکلات سلامتی، بروز مشکل ظاهری، ماهها پس از کمبود شدید آهن در بدن بروز میکند و طبعا پس از برطرف شدن فقر آهن، مدتی طول میکشد تا ناخنها به حالت طبیعی بازگردند.

پوسته پوسته شدن
ناخن از چندین لایه کراتین (نوعی پروتئین) تشکیل شده است. بهترین حالت زمانی است که این لایه ها برای شکل دادن به یک ناخن یک پارچه و محکم، کاملا به یکدیگر چسبیده باشند. اما زمانی که از ناخنها مراقبت نشود-مثلا مدت زیادی در معرض آب بوده یا در مقابل هوای سرد و خشک باشد- این لایه ها ورقه ورقه میشوند. این حالت نه تنها نشان دهنده عدم رسیدگی کافی به ناخنهاست، بلکه میتوان به این معنی باشد که در رژیم غذایی شما اسید لاینولیک به اندازه کافی وجود ندارد. لاک ناخن به چسبندگی لایه ها کمک کرده و استفاده مکرر از کرمهای مرطوب کننده برای ناخن در طول روز میتواند بسیار مفید باشد. کمبود اسید لاینولیک نیز با مصرف روغنهای نباتی-در غذا و سالاد- برطرف خواهد شد.

شکنندگی
با توجه به بعضی آمارها میتوان تخمین زد که حدود 20% از زنان از حالتی که به آن سندرم شکنندگی ناخن میگویند رنج میبرند. هرچند از نظر عده ای این نام تنها عنوانی تجملی برای ناخنهایی که به سادگی میشکنند، به شمار میاید، اما دلیل این مشکل عمیقتر از اینهاست. ناخنهای شکننده، ناخنهایی هستند که نمیتوانند رطوبت را در خود نگهدارند، در نتیجه لایه های ناخن به کلی خشک شده و ترک میخورند. از نظر پزشکی ممکن است کم کاری تیروئید موجب خشکی پوست و ناخن شود.

از نظر تغذیه نیز، رژیمی که آهن آن کم باشد نیز میتواند موجب نازکی و شکنندگی ناخن شود که با مصرف سبزیجات برگدار مانند اسفناج، گوشت قرمز و تخم مرغ میتوان از آن جلوگیری کرد. ویتامین ب کمپلکس نیز در بهبود بخشیدن وضعیت ناخنهای شکننده مفید است. البته عادات شما هم نقش مهمی در این میان دارند. متهم اصلی، قرار گرفتن بیش از حد ناخن در معرض آب است. مرطوب کردن مداوم دست و ناخن با آب-در اثر شستن بیش از حد دست، شستن ظروف، البسه و نظافت منزل بدون استفاده از دستکش- میتواند شکنندگی را بدتر کند.


زردی
ناخن سالمی که بر روی پوست سالم قرار داشته باشد، ته رنگی زیبا و صورتی دارد. اگر چنین نباشد، باید به دلایل آن توجه شود. اگر تمام ناخنها زرد شوند، میتوان آنرا نشانه بیماری ریه یا دیابت دانست. نقاط زرد بر روی ناخن میتوانند به خاطر وجود قارچ یا داء الصدف یاشد. از آنجایی که تمام موارد فوق نیاز به درمان حرفه ای دارند، بهتر است در صورت طولانی شدن چنین حالتی به متخصص پوست مراجعه شود. خانمهایی که معمولا از لاک ناخن بسیار تیره استفاده کرده یا تقریبا همیشه ناخنهایی لاک زده دارند، پس از پاک کردن لاک متوجه زردی اندک ناخن خود خواهند شد، اما در این مورد دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. در این حالت ناخنها از لاک رنگ گرفته اند و با مدتی لاک نزدن به رنگ طبیعی باز میگردند.

نقاط سفید
نقاط کوچک سفیدی که بر روی ناخنهایی با حالات و رنگ کاملا سالم پدید می آیند، معمولا نشانه مشکلی جدی نیستند. در اکثر اوقات آنها علامت آسیبهای وارد شده به ناخن هستند. اگر پایه ناخن- جایی که سلولهای جدید ناخن تولید میشود- صدمه ببیند، نشانه های این ضربه به صورت نقاط سفیدی بر روی ناخن جدید دیده میشود. اما با توجه به اینکه رشد ناخن بسیار کند است، زمانی که این نشانه بر روی ناخن شما پدید می آید و شما آنرا میبینید، مدتها از زمان ضربه وارده گذشته و شما آنرا فراموش کرده اید.

اما اگر مطمئن هستید که به ناخن شما آسیبی وارد نشده و این نقاط سفید دائما بر روی ناخن شما وجود دارند، ممکن است به مشکلاتی چون اگزما یا داء الصدف دچار بوده یا رژیم غذاییتان کمبود روی-ماده موجود در غلات کامل، مرغ و غذاهای دریایی- داشته باشد.

تغییر رنگ
دلیل بسیار رایج تغییر رنگ ناگهانی جزئی و ناسالم ناخنها میتواند عفونت قارچی باشد. این مشکل به سادگی در سالنهای زیبایی غیر بهداشتی منتقل میشود و به خصوص در اثر استفاده از وسایل مانیکور استریل نشده به وجود می آید. عفونت قارچی موجب میشود که ناخن از پوست زیر آن فاصله بگیرد. ناخن به تدریج از روی پوست جدا شده و ضخیم میشود که این ضخامت در واقع در اثر تجمع قارچ ایجاد شده است. عفونت باکتریایی موجب میشود که رنگ ناخن اندکی به سبزی متمایل شود. اگر این عفونت به کوتیکل اطراف ناخن هم منتقل شود، این نواحی سرخ و متورم و دردناک میشوند. در صورت بروز چنین مشکلی به پزشک مراجعه کنید تا برایتان آنتی بیوتیک مناسب را تجویز کند.


منبع: سایت فریا
جمعه بیست و نهم 9 1387

فوتبال ایران در تازه ترین رده بندی فیفا با یک پله صعود در رده چهل و سوم تیم های فوتبال جهان جای گرفت.

در رده بندی ماه دسامبر بهترین تیم های فوتبال جهان، اسپانیا همچنان در رده نخست است و تیم های آلمان، هلند، ایتالیا و برزیل پس از آن قرار دارند.

تیم ملی ایران با یک پله صعود در جهان به مکان چهل و سوم رسید اما در آسیا یک پله سقوط داشت و چهارم شد که دلیل آن صعود 11 پله ای کره جنوبی از مکان پنجاه و سوم جهان به رده 42 است.

استرالیا و ژاپن نیز در مکان های اول و دوم آسیا هستند.

رده بندی 10 تیم فوتبال برتر جهان در ماه دسامبر 2008 :

1- اسپانیا 1663 امتیاز

2- آلمان 1381 امتیاز

3- هلند 1338 امتیاز

4- ایتالیا 1326 امتیاز

5- برزیل 1246 امتیاز

6- آرژانتین 1180 امتیاز

7- کرواسی 1142 امتیاز

8- انگلیس 1115 امتیاز

9- روسیه 1103 امتیاز

10- ترکیه 1016 امتیاز


رده بندی تیم‌های برتر آسیایی :

28 - استرالیا 777 امتیاز

35- ژاپن 734 امتیاز

42- کره جنوبی 631 امتیاز

43- ایران 626 امتیاز

 منبع:  رجانیوز

دسته ها :
جمعه بیست و نهم 9 1387


استراحت کردن و گرم نگاهداشتن بدن بسیار مهم میباشد.

هنگام شب می باید یک بالشت اضافی زیر سر قرار داده شود تا گرفتگی بینی کاهش یابد.

برای کاهش علایم گلو درد یک قاشق چایخوری نمک را در آب گرم مخلوط کرده و غرغره کنید. همچنین میتوانید یک قاشق غذاخوری آب لیمو و یک قاشق غذاخوری عسل را در 2 فنجان آب گرم مخلوط کرده سپس غرغره کنید.

نباید هوای اتاق فرد سرماخورده خیلی گرم و خشک باشد ، بنابراین می توان با استفاده از بخور و بخار آب رطوبت ملایمی در اتاق ایجاد کرد و از خشک شدن ترشحات بینی و حلق اجتناب کرد.
بخور اوکالیپتوس علایم گرفتگی بینی را کاهش میدهد.

حمام آب گرم بگیرید.

تخلیه مرتب بینی در تسریع دفع ویروس از بدن موثر میباشد.

نوشیدن مایعات گرم مانند سوپ.

مایعات، فراوان بنوشید.

میوه بخورید، مخصوصا میوه های دارای ویتامین ث. مانند: آلو(خشک یا تازه)، کیوی، به، پرتقال، گریپ فروت، لیمو، گوجه فرنگی، فلفل قرمز و...

زینک یا روی: ماده معدنی روی به صورت قرص مکیدنی غیر تجویزی، اسپری و ژل بینی موجود است. این ماده معدنی با جلوگیری از تشکیل پروتئین مورد نیاز ویروس های سرما خوردگی برای تکثیر ، وارد عمل می شود..

فلفل تند را فراموش نکنید، حتما بخورید: باعث باز شدن سینوسها و رقیق شدن ترشحات ریه ها می شود.

خردل : باعث رقیق شدن ترشحات مجاری هوائی می شود.

پیاز : دارای مواد شیمیائی است که برای بهبود برونشیت و سایر عفونت ها مفید است.

سیر (این طبیبان الهی) را دوست داشته باشید و فراموشش نکنید.

شلغم یادتون نره.

به یاد داشته باشید که بعضی از بیماریهای جدی مانند عفونت سینوس ،‌ برونشیت ، مننژیت ، گلودرد چرکی و آسم ممکن است به شکل سرماخوردگی تظاهر کنند . اگر علائم شدیدی دارید و یا هر روز که می گذرد علائم شدیدتر می شود به پزشک مراجعه نمائید.


منبع:  اینترنت
جمعه بیست و نهم 9 1387دستتان را بشویید:
بیشتر ویروس های سرماخوردگی از طریق تماس مستقیم منتشر می شوند. کسی که سرماخورده است توی دست هایش عطسه کرده و سپس اشیایی مانند تلفن، صفحه کلید رایانه یا لیوان را لمس می کند. میکروب ها می توانند برای ساعت ها و در بعضی موارد هفته ها زنده باقی بمانند تا به فرد بعدی منتقل شوند. بنابراین باید دست های خود را مکرر بشویید. در صورتی که امکان شستن دستتان را ندارید، دست هایتان را بسیار سخت برای یک دقیقه به هم بمالید. این کار باعث جدا شدن اکثر ویروس های سرماخوردگی از پوست می شود.
.
جلوی عطسه و سرفه خود را با دستمال کاغذی بگیرید و نه دستها.

به صورت خود دست نزنید(چون ویروس سرماخوردگی از راه چشمها، بینی و دهان وارد بدن میگردد).


سیگار نکشید: مصرف سیگار سبب انقباض عروق خونی گشته و بدن را سرد میکند.
.
 گوشت بخورید: مصرف غذاهای غنی از آهن نظیر گوشت قرمز و سبزیجات سبز رنگ به گرم شدن بدن شما کمک میکند. بدن شما برای ساختن هورمون تیروئید به آهن نیاز دارد. هورمون تیروئید تولید گرما را در بدن تحریک میکند.
.
لباس گرم بپوشید. بهتر است جنس پارچه نخستین لایه لباس شما از مواد مصنوعی بوده و روی آن لباس پشمی به تن گردد.


دوری گزیدن از افراد مبتلا به سرماخوردگی.

برخورداری از یک رژیم غذایی معتدل سرشار از ویتامین.

خوردن مواد غذایی یکی دیگر از پادزهرهای سرما میباشد. از آنجایی که فرایند گوارش موجب تولید گرما میگردد. بنابراین یک نوشیدنی داغ بنوشید. مانند:چای و یا قهوه داغ. با آنکه با مصرف نوشیدنی های داغ میزان گرمای جذب شده اندک میباشد اما مواد غذایی گرم و نوشیدنیهای داغ سبب تحریک سیستم عصبی شده و موجب افزایش جریان خون به دستها و پاها میگردد. غذاهای ادویه دار و تند نیز چنین خاصیتی دارند.

استفاده از دستگاه بخور و مرطوب کننده هوا.


ماست بخورید:
مطالعات نشان داده اند که مصرف روزانه یک فنجان ماست کم چرب می تواند حساسیت شما را به سرماخوردگی تا ٢٥ درصد کاهش دهد.
.
ورزش های منظم داشته باشید:
ورزش های آیروبیک باعث پمپاژ بیشتر خون توسط قلب، تنفس سریع تر و انتقال اکسیژن بیشتر از ریه به خون و تعریق بیشتر بدن می شود. این ورزش ها باعث افزایش سلول های مقابله کننده با ویروس در بدن می شود.

مقدار زیادی مایعات بنوشید:
آب، سیستم بدن شما را شست وشو می دهد و باعث خروج سموم از بدن می شود. یک فرد بالغ سالم به طور متوسط روزانه ٨ لیوان مایعات نیاز دارد.جمعه بیست و نهم 9 1387

 

poost

 poost3

poost3 

  poost6poost4

 

  با عرض پوزش از پایین بودن کیفیت(به علت ارزش علمی، دلم نیامد درجش نکنم)  

  نقل از مجله الکترونیکی پوست و مو.

 

پنج شنبه بیست و هشتم 9 1387

امروزه خیلی از افراد معتقدند وقتی دچار تنش و نگرانی هستند یا هیجان‌زده می‌شوند، جویدن آدامس در آنها احساس آرامش ایجاد و انرژی مازاد آنها را تخلیه می‌کند. شاید به همین دلیل است که بیشتر افراد خصوصا جوانان از طرفداران پر و پا قرص آن هستند. ولی خیلی از آنها هم نمی‌دانند که جویدن آدامس تا چه حد در سلامت آنان اثرگذار است! قرن‌هاست که از آدامس برای تمیز کردن دهان یا خوشبو کردن تنفس استفاده می‌کنند و در گذشته نیز از آدامس‌ها جهت مصارف دارویی بسیار استفاده می‌شده است. برخی از تحقیقات نیز نشان داده است که جویدن آدامس بخش جلوی شبکه کورتکس مغزی را فعال‌تر می‌کند و موجب پردازش بهتر اطلاعات مغز انسان می‌شود.

 

 نقل  از  جام جم  آنلاین

 

پنج شنبه بیست و هشتم 9 1387

 گروه سلا‌مت:‌دانشمندان معتقدند حمله قلبی در بامداد بیشتر مشاهده شده است و دلیل آن کاهش گردش خون است.

محققان توصیه می‌کنند افرادی که در معرض این خطر هستند، شب زودتر به رختخواب بروند و سپیده دم بیدار شوند، ورزش کنند و حمام بگیرند که دوش گرفتن در آن ساعت برای پیشگیری ازحمله قلبی و سکته مغزی مفید است.

 

  نقل از جام جم  آنلاین

پنج شنبه بیست و هشتم 9 1387

کاهو ارزش غذایی چندان ندارد، اما از لحاظ درمانی فوق‌العاده است و مملو از نمک‌های معدنی است که خاصیت قلیایی دارند بنابراین، سبب تصفیه خون می‌شود و به حفظ هوشیاری مغز و سلامت بدن کمک می‌کند.

برگ‌های بیرونی کاهو ارزش خوراکی بسیار دارند. این برگ‌ها بیشتر در معرض نور آفتاب قرار می‌گیرند و نسبت به برگ‌های داخلی که فشرده‌ترند ویتامین بیشتری دارند. هرچه کاهو سبزتر باشد ویتامین بیشتری دارد. کاهو محتوی چند ماده مهم و شفابخش است. برای بدن مفید است. به مغز، دستگاه عصبی و ریه‌ها کمک می‌کند. آب کاهو، خنک و شادابی بخش است. میزان فراوانی منیزیم در آب آن وجود دارد که سبب تقویت بافت عضلانی، اعصاب و مغز می‌شود. آب کاهو جنبه درمانی دارد.

بهتر است، برگ‌های سبز تیره آن مصرف شوند. برگ‌های داخلی یا مغز کاهو که روشن‌تر و سفیدترند را مصرف نکنید. برگ‌های سبز محتوی کلروفیل و مواد مغذی هستند در حالی که مغز کاهو این مواد را ندارد.

کاهو مملو از سلولز است که حجم مواد داخل روده و حرکات روده را افزایش می‌دهد، بنابراین، در درمان یبوست بسیار مفید است. کاهو در درمان بی خوابی مؤثر است. چرا که ماده خواب‌آوری به نام لکتوکاریوم دارد که 3 درصد یا کمتر کربوهیدرات دارد. ماده غذایی مناسب برای درمان دیابت است. افراد دیابتی می‌توانند به‌راحتی از آن استفاده کنند.

کاهو میزان قابل توجهی آهن دارد و بنابراین هموگلوبین‌ساز است. برای درمان کم خونی مفید است، میزان آهن قابل جذب از این طریق بسیار بیشتر از جذب آهن غیر آلی است.

 نقل از رجا نیوز

پنج شنبه بیست و هشتم 9 1387
X