رئیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت: «پراید، پیکان، پیکان وانت و وانت نیسان بیشترین سهم را در تصادفات جاده‌ای امسال داشتند».

سردار محمد رویانیان امروز در جمع خبرنگاران افزود: «در سال 83 که سال پایانی برنامه سوم توسعه بود، بیش از 26 هزار نفر در تصادفات جاده‌ای کشته و 260 هزار نفر مجروح شدند اما در سال 87، حدود 23 هزار نفر کشته شدند».

وی افزود: «این در حالی است که 5 میلیون خودرو به جمع خودروها اضافه شده و موتورسیکلت‌ها نیز افزایش 50 درصدی داشته‌‌اند. در فروردین سال 83، 2 هزار و 400 نفر در تصادفات رانندگی کشته شدند. که این رقم در فروردین سال 87 با 16 درصد کاهش مرگ و میر مطلق به 2 هزار و 19 نفر رسید».

سردار رویانیان گفت: «شمار خودروها و موتورسیکلت‌ها طی 5 سال گذشته 50 درصد و سفرها30درصد افزایش داشته اما شمار کشته‌ها حدود 3 هزار نفر کاهش داشته است که بدین ترتیب 40 درصد بهبود مرگ و میر را طی این مدت داشته‌ایم».

رئیس پلیس راهور ناجا اظهار داشت: «بیشترین عوامل بروز تصادفات در سال 87 به شرح زیر است، سبقت غیرمجاز با 25 درصد، عدم رعایت فاصله طولی 22 درصد و سرعت غیر مجاز 20درصد همچنان در صدر عوامل بروز تصادفات رانندگی هستند».

سردار رویانیان گفت: «سواری و وانت با 63 درصد، کامیون 16درصد، موتورسیکلت 10درصد و اتوبوس 3درصد انواع حوادث رانندگی را به خود اختصاص داده‌اند».

منبع : rajanews.com

دسته ها :
يکشنبه بیست و سوم 1 1388

فاش نیوز: آیت الله العظمی سیستانی به هاشمی رفسنجانی گفته است : نظام جمهوری اسلامی نه تنها متعلق به ایران بلکه متعلق به همه شیعیان جهان و کانون امید تمامی مسلمین عالم است.

گزارش ها به نقل از حاضران در جلسه ملاقات هاشمی رفسنجانی با حضرت آیت الله العظمی سیستانی مرجع عالی قدر تشیع در عراق حاکی است، معظم له ضمن توصیه به قدر دانستن نعمت بزرگ جمهوری اسلامی ، بر ضرورت حرکت یکپارچه در ظل هدایت و رهبری حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کرده و از برخی اختلاف ها و حرکت هایی که بر شائبه دوگانگی نظام اسلامی دامن می زند ابراز نگرانی کرده است.

بر اساس این گزارش ها ، حضرت آیت الله سیستانی به آقای هاشمی رفسنجانی گفته است : فکر نکنید نظام جمهوری اسلامی فقط متعلق به ایران است ، بلکه به کل عالم اسلام و شیعیان جهان تعلق دارد و لازم است شما و بقیه مسئولان نظام پشت سر رهبری نظام و در ظل هدایت ایشان به گونه ای حرکت کنید که مؤید وحدت و یکپارچگی نظام باشد.

گزارش ها حاکی است پس از بیانات حضرت آیت الله سیستانی ، آقای هاشمی رفسنجانی پاره ای توضیحات دربارۀ موضوعاتی که منجر به نگرانی آیت الله سیستانی شده ، ارائه کرده است که به علت خروج حاضران و خصوصی بودن این بخش از ملاقات ، گزارشی از صحبت های هاشمی رفسنجانی در دست نیست.
دسته ها :
جمعه بیست و یکم 1 1388

پشتیبان:سلام.قسمت پشتیبانی...میتونم کمکتون کنم؟

مشتری:بله. روی این کامپیتری که به من فروختید با برنامه word مشکل دارم.

پشتیبان:جه نوع مشکلی دارید قربان؟

مشتری:خب. من در حال تایپ بودم که همه کلمات ناگهان غیب شدند.

پشتیبان:غیب شدند؟

مشتری:بله آقا ناپدید شدند.....

پشتیبان:خب در حال حاظر روی صفحه نمایش چه چیزی میبینید؟

مشتری:هیچ چیز....کاملا خالیه... هر چیزی که تایپ میکنم اتفاقی نمی افته....

پشتیبان:ببینم شما هنوز تو محیط word هستید یا از آن خارج شدید؟

مشتری:چه طور بفهمم که کجا هستم؟

پشتیبان:(اوه..بزار از یه راه دیگه امتحان کنم) شما توی کدام درایو هستید؟ درایو C؟

مشتری:نه ...من فقط 4 تا درایو دارم...نه 30 تا....

پشتیبان:(واییی! چه منگلیه این... شاید کامپیوترش هنگ کرده....) خب مهم نیست...میتونید مگسک رو توی صفحه تکون بدید؟

مشتری:مگس چیه آقا جان... من نمیتونم چیزی رو تایپ کنم.

پشتیبان:( گیر یه آدمی افتادم ها! به نظرم یه بوق شنیدم. شاید کابل مونیتورش جداشده) نمایشگرتون یه چراغ power داره... میبینیدش؟

مشتری:نمایشگر چیه؟

پشتیبان:اونی که شبیه تلویزیونه....بهش میگن مونیتور ...باید یه چراغ کوچیک داشته باشه که نشون میده خاموشه یا نه... میبینیدش؟

مشتری:من نمیبینم.

پشتیبان:خب پس پشت مونیتور رو نگا کنید..جایی که یه کابل بهش وصله... پیداش کردید؟

مشتری:(بعد از کلی سرو صدا) بله به گمونم.

پشتیبان:آفرین... تهش به پریز وصله؟

مشتری:بله وصله.

پشتیبان:(جالبه. فکر کنم دستش به دکمه مونیتور خورده و خاموشش کرده. بد بختی اینه که نمیتونم ازش بخوام به مونیتور دست بزنه! معلوم هم نیست مونیتورش چه مارکیه و چند تا دکمه داره! شاید هم کابل مربوط به کارت گرافیک قعطه!)) وقتی پشت مونیتور رو دیدید دقت کردید که دو تا کابل بهش وصله؟

مشتری:نه.................

پشتیبان:یه نگا بندازید و اون یکی رو هم پیدا کنید لطفا.

مشتری:( باز هم سرو صدا) نمیشه!!!!!!!!!

پشتیبان:شمامیبینیدش... مگه نه؟

مشتری:خیر..........................

پشتیبان:یعنی اگه حتی تکیه بدید و روش خم بشید؟

مشتری:نه آقا جان...نمیشه...چون از این زاویه دید درستی ندارم...تاریکه!

پشتیبان:تاریکه؟؟؟؟؟؟؟؟

مشتری:بله .چراغ های اتاقم خاموشه و تنها روشنایی که دارم از پنجره هست.

پشتیبان:خب پس چراغای اتاقتونو روشن کنید......

مشتری:نمیتونم

پشتیبان: چرا نمیتونید؟

مشتری:چون برق قطع شده....

پشتیبان:چی؟؟؟؟ برق..... قعطه؟!!!

مشتری:بله.

پشتیبان:پس اجازه بدید راهنماییتون کنم... جهبه های کامپیوترتون رو دارید؟

مشتری:بله...دارم....

پشتیبان:پس بیاریدشون و کامپیوترتونو توش به دقت بسته بندی کنید و پسش بیارید و پولتونو پس بگیرید...کامپیوتر برای شما زیادی پیشرفته هست. شما برای تایپ احتیاج به یه ماشین تحریر قدیمی دارید. آدرس بدم برید بگیرید؟؟؟؟؟؟؟

دسته ها : طنز
پنج شنبه بیستم 1 1388

این جمله همیشه یادت باشه : زندگی گل سرخئ است که گلبرگهایش خیالی وخارهایش واقعی است

 

یه ضرب المثل چینی هست که میگه:
啊那會怎樣(台語唔、喔...乎你死乎你死去死啦!...唔、喔...乎你死乎你
عبرت گرفتی؟ !!!

 

وقتی صدام می کنی،آرزو می کنم ای کاش کر بودم،تو که لال نمی شی!

 اس ام اس sms پیامک

دسته ها : Payamak
پنج شنبه بیستم 1 1388

به غضنفر میگن کدوم حیوان همه آدم هارو میشناسه؟ میگه گوسفند میگن چرا؟ میگه آخه هرکیو میبینه میگه باااااااه

 

 خوشبختی به کسانی روی می آورد که برای خوشبخت کردن دیگران می کوشند

 

می خواهم بدون اسارت دوستت بدارم،
با آزادی کنارت باشم،
بدون اصرار تو را بخواهم،
با احساس گناه ترکت نکنم، با سرزنش از تو انتقاد نکنم و با تحقیر به تو کمک نکنم،
و اگر تو نیز با من چنین باشی، یکدیگر را غنی خواهیم 

 اس ام اس پیامک sms

دسته ها : Payamak
پنج شنبه بیستم 1 1388

فضای کشور کم کم آرایش انتنخاباتی به خود گرفته و با کنار رفتن خاتمی و قطعی شدن حضور میر حسین موسوی فضا شفافیت بهتری پیدا کرده است.

شکر خدا مردم هم از هم اکنون در تکاپو هستند تا با انتخاب بهترین فرد  پرونده خوبی برای دهه عدالت و پیشرفت کشور رقم بزنند ؛

اما یک حرف: 

همیشه از دوروئی و دو پهلو حرف زدن بدم می آید جناب آقای میر حسین موسوی از آن وقتی که آمده بیشترین محوری را که در سخنان خود به کار می برد قانونگرائی و عدم قانون گریزی است که این مساله را در مصا حبه مطبوعاتی خودبه عنوان اولین دلیل حضور در عرصه انتخابات به صراحت اعلام کردند.

سخن من با ایشان این است که از آنجایی که ایشان عضو هیئت امناء دانشگاه آزاد اسلامی می باشد و بر کسی هم پوشیده نیست که دانشگاه آزاد یکی از مصادیق بزرگ قانون گریزی و ظلم وبی عدالتی در حق مردم ایران است ایشان در این مسند چه گلی بر سر ملت ایران زده است که قصد دارد با قانون گریزی در کل کشور مقابله نماید .....

 ---------

 اینم یک سوال بی جواب دیگر

دسته ها :
پنج شنبه بیستم 1 1388

سایت اینترنتی شهرداری تهران از سوی تعدادی از افراد جویای کار هک شد.

به گزارش فارس، سایت شهرداری تهران که در آن هریک از معاونت‌ها، مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه شهرداری گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های خود ارائه می‌کنند، از ابتدای هفته جاری غیرقابل دسترس شده است.

تعدادی از وبلاگ‌ها خبر از هک شدن این سایت به دست هکری ناشناس داده‌اند که به دو زبان فارسی و انگلیسی خود را بیکار معرفی کرده و خواسته است هرکس شغلی سراغ دارد آن را به آدرس پست الکترونیک او ارسال کند.

منبع : rajanews.com

چه ابتکار جالبی! قابل توجه بچه های نرم افزار!

دسته ها :
پنج شنبه بیستم 1 1388

موتور جستجوی "گوگل" در بخش ارسال نامه های الکترونیکی خود موسوم به "جی میل Gmail " گزینه جدیدی تعبیه کرده است که کاربر اینترنتی در صورت ارسال یک نامه الکترونیکی اشتباه، پنج ثانیه فرصت دارد تا با کلیک بر روی این گزینه ارسال ایمیل خود را لغو کند.

یکی دیگر از کاربردهای این گزینه نیز این است که زمانی که کاربر قصد دارد ایمیل خود را ارسال کند نیز از وی درمورد لغو ارسال ایمیل سوال می شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، این گزینه هنوز برای نسخه فرانسوی "جی میل" فعال نشده است.

منبع : rajanews.com

دسته ها :
شنبه اول 1 1388
X