فاش نیوز: آیت الله العظمی سیستانی به هاشمی رفسنجانی گفته است : نظام جمهوری اسلامی نه تنها متعلق به ایران بلکه متعلق به همه شیعیان جهان و کانون امید تمامی مسلمین عالم است.

گزارش ها به نقل از حاضران در جلسه ملاقات هاشمی رفسنجانی با حضرت آیت الله العظمی سیستانی مرجع عالی قدر تشیع در عراق حاکی است، معظم له ضمن توصیه به قدر دانستن نعمت بزرگ جمهوری اسلامی ، بر ضرورت حرکت یکپارچه در ظل هدایت و رهبری حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کرده و از برخی اختلاف ها و حرکت هایی که بر شائبه دوگانگی نظام اسلامی دامن می زند ابراز نگرانی کرده است.

بر اساس این گزارش ها ، حضرت آیت الله سیستانی به آقای هاشمی رفسنجانی گفته است : فکر نکنید نظام جمهوری اسلامی فقط متعلق به ایران است ، بلکه به کل عالم اسلام و شیعیان جهان تعلق دارد و لازم است شما و بقیه مسئولان نظام پشت سر رهبری نظام و در ظل هدایت ایشان به گونه ای حرکت کنید که مؤید وحدت و یکپارچگی نظام باشد.

گزارش ها حاکی است پس از بیانات حضرت آیت الله سیستانی ، آقای هاشمی رفسنجانی پاره ای توضیحات دربارۀ موضوعاتی که منجر به نگرانی آیت الله سیستانی شده ، ارائه کرده است که به علت خروج حاضران و خصوصی بودن این بخش از ملاقات ، گزارشی از صحبت های هاشمی رفسنجانی در دست نیست.
دسته ها :
جمعه بیست و یکم 1 1388

فضای کشور کم کم آرایش انتنخاباتی به خود گرفته و با کنار رفتن خاتمی و قطعی شدن حضور میر حسین موسوی فضا شفافیت بهتری پیدا کرده است.

شکر خدا مردم هم از هم اکنون در تکاپو هستند تا با انتخاب بهترین فرد  پرونده خوبی برای دهه عدالت و پیشرفت کشور رقم بزنند ؛

اما یک حرف: 

همیشه از دوروئی و دو پهلو حرف زدن بدم می آید جناب آقای میر حسین موسوی از آن وقتی که آمده بیشترین محوری را که در سخنان خود به کار می برد قانونگرائی و عدم قانون گریزی است که این مساله را در مصا حبه مطبوعاتی خودبه عنوان اولین دلیل حضور در عرصه انتخابات به صراحت اعلام کردند.

سخن من با ایشان این است که از آنجایی که ایشان عضو هیئت امناء دانشگاه آزاد اسلامی می باشد و بر کسی هم پوشیده نیست که دانشگاه آزاد یکی از مصادیق بزرگ قانون گریزی و ظلم وبی عدالتی در حق مردم ایران است ایشان در این مسند چه گلی بر سر ملت ایران زده است که قصد دارد با قانون گریزی در کل کشور مقابله نماید .....

 ---------

 اینم یک سوال بی جواب دیگر

دسته ها :
پنج شنبه بیستم 1 1388

در پی اقدام رباط در اعلام قطع روابط دیپلماتیک با تهران وزارت امور خارجه ایران در بیانیه‌ای مراتب تعجب خود را از این اقدام اعلام و تاکید کرد اقدام مغرب به ضرر وحدت جهان اسلام است.

به گزارش مهر، در بیانیه وزارت امور خارجه آمده است: با کمال تاسف همزمان با برگزاری کنفرانس حمایت از آرمان فلسطین و مردم غزه با حضور گسترده هیئت‌های پارلمانی و رسمی کشورهای اسلامی و عربی در تهران، پادشاهی مغرب در بیانیه‌ای قطع روابط دیپلماتیک با جمهوری اسلامی ایران را اعلام کرد.

وزارت خارجه تاکید کرده است: جمهوری اسلامی ایران در طول تاریخ 30 ساله خود همواره منادی وحدت امت اسلامی بوده و بر پرهیز از هر گونه تفرقه و شکاف بین مسلمانان تاکید کرده و بر این باور است که روابط سیاسی بین کشورها یک جاده دو طرفه است و باید مواظب شیطنت‌های دشمنان جهان اسلام به ویژه صهیونیست‌های زخم خورده از پیروزی‌های اخیر مردم غزه بود.

چندی پیش رئیس نمایندگی پادشاهی مغرب در تهران برای ابلاغ اعتراض نسبت به مواضع پادشاه این کشور به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران فراخوانده شد. رباط این اقدام را دخالت در امور داخلی خود خواند و به صورت یکجانبه اعلام کرد روابط خود را با تهران قطع خواهد کرد.
دسته ها :
يکشنبه هجدهم 12 1387

شهرک‌نشینان صهیونیست در اقدامی اهانت‌بار، به پشتیبانی ده‌ها دستگاه خودروی نظامی ارتش رژیم اشغالگر قدس، آرامگاه حضرت یوسف(ع) در شهر نابلس را مورد هتک حرمت قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از منابع امنیتی فلسطینی، ده‌ها تن از شهرک‌نشینان صهیونیست نیمه شب گذشته به پشتیبانی ارتش رژیم صهیونیستی و تحت تدابیر شدید امنیتی، به وسیله چند اتوبوس به نابلس انتقال یافتند تا آرامگاه مقدس حضرت یوسف(ع) را مورد هتک حرمت قرار دهند.

به گفته شاهدان عینی، این صهیونیست‌ها با ورود به منطقه‌ای نزدیک اردوگاه "بلاطه " در شرق نابلس، به مدت دو ساعت، این مزار مطهر را به نجاست آلوده کرده و پس از آن با حمایت ارتش رژیم صهیونیستی این مکان را ترک کردند.

این چندمین اقدام به هتک حرمت اماکن مقدسه دینی در فلسطین از سوی صهیونیست‌ها طی هفته‌های گذشته به شمار می‌آید.

سازمان‌های دینی و نهادهای حقوقی هنوز واکنشی به این اقدام اهانت‌آمیز نشان نداده‌اند.

منبع : rajanews.com

والله من نمیدونم چی بگم. اینا عقده ای اند! اینا چیز دارن! لابد منتظرن تا شیعه یه کاری کنه و بعد به مردم دنیا بگن که بله شیعه تروریسته! بعدش هم هی قطعنامه پشت قطعنامه!

نمیدانم اگه زلیخا الان بود چه میکرد؟؟

دسته ها :
پنج شنبه هشتم 12 1387

وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه انتصاب مشاور ویژه وزیر امور خارجه این کشور در امور خلیج فارس به شکل مغرضانه‌ای به جای عبارت "خلیج فارس " از واژه "خلیج " استفاده کرد.

به گزارش فارس، "رابرت وود "، سخنگوی موقت وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ انتصاب "دنیس راس " به عنوان مشاور ویژه "هیلاری کلینتون " در امور خلیج فارس و جنوب شرقی آسیا، در اقدامی تحریک‌برانگیز و مغرضانه از عنوان "خلیج " به جای نام خلیج فارس استفاده کرد.

در بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا آمده است: «وزیر امور خارجه [کلینتون] خرسند است انتصاب "دنیس بی. راس " را به سمت مشاور ویژه وزیر امور خارجه آمریکا در امور خلیج و جنوب شرقی آسیا اعلام کند. این منطقه‌ای است که آمریکا در آن در حال انجام دو جنگ است و با چالش‌های جاری درگیری، ترور، دستیابی به انرژی، توسعه اقتصادی و تقویت دموکراسی و اجرای قانون روبروست. در این ناحیه، ما باید به جلب حمایت از سیاست‌ها و اهداف آمریکا کوشش کنیم. برای موفقیت، ما باید قادر باشیم تا توسعه و اجرای سیاسی خود را از طریق دامنه گسترده‌ای از دفاتر و مقامات بلندپایه در وزارت امور خارجه انجام دهیم. و در نقش وی به عنوان مشاور ویژه وزیر خارجه، از سفیر راس تقاضا می‌شود تا این نقش را ایفا کند.

منبع : rajanews.com

ای خدا!!! اینا چرا هروقت کم میارن زورشون به این اسم خلیج فارس میرسه؟؟؟

دسته ها :
پنج شنبه هشتم 12 1387

رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران بااعلام اینکه در 20 فروردین ماه اخبار خوش جدیدی از پیشرفت هسته ای ایران منتشر خواهد شد از فعالیت 6000دستگاه سانتریفیوژ در تاسیسات نطنز و نصب سانتریفیوژهای پرسرعت تر در این تاسیسات خبر داد.

به گزارش مهر ، رضا آقازاده رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس خبری مشترک با سرگئی کرینکو رئیس روس اتم که درمحل نیروگاه اتمی بوشهر در حال برگزاری است ، اعلام کرد: ما در تاسیسات نطنز در حال حاضر 6 هزار سانتریفیوژ در حال کار داریم که از سال آینده این میزان را افزایش خواهیم داد.

وی در واکنش به گزارش اخیرمحمد البرادعی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: اینکه آژانس به سیاق خود بخواهد وضعیت دنیا را آرام یا متشنج نشان دهد، تاثیری در فعالیت ما ندارد.

رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: ما در سرعت و فعالیت و نصب سانتریفیوژها در نطنز تغییری نداشته ایم و طبق برنامه خود تا 5 سال آینده 5 هزار سانتریفیوژ در این تاسیسات نصب خواهیم کرد.

وی خبر داد: به زودی نسل جدید دستگاههای سانتریفیوژ که در نظر تکنولوژی و سرعت به روزتر از نسل قبل هستند، در تاسیسات هسته ای نطنز نصب خواهند شد.

آقازاده بار دیگر تاکید کرد: برنامه هسته ای ایران تابع شرایط سیاسی نیست.

رئیس سازمان انرژی اتمی اعلام کرد که در روز ملی انرژی هسته ای - 20 فروردین ماه - اخبار خوشی از پیشرفت های جدید هسته ای ایران اعلام خواهد شد.

منبع : rajanews.com

حالا دیگه جرج بوش و امثال اون و وطن فروشانی که خواستار لغو فعالیت هسته ای بودن باید برن قاز بچرنون. قاز!!!

دسته ها :
پنج شنبه هشتم 12 1387

مراسم سالانه اسکار که ظاهرا برای تقدیر از دست اندرکاران سینمای هالیوود و جهان برگزار می شود به میدانی برای تبلیغ انحرافات جنسی تبدیل شده است.

در مراسم امسال که بامداد دوشنبه به وقت تهران پایان یافت "شون پن" بازیگر سینمای هالیوود به سبب بازی در فیلم "میلک" اسکار بهترین بازیگر مرد را دریافت کرد.

"میلک" یک سیایستمدار آمریکایی است که انحراف جنسی داشته و به قتل می رسد.

"شون پن" و "داستن لنس بلک" نویسنده داستان زندگی این سیاستمدار آمریکایی که داستانش اسکار بهترین فیلمنامه را بدست‌آورد در اظهارات خود در این مراسم از مخالفان همجنس بازی و ازدواج همجنس بازان در آمریکا خواستند در نظرات خود تجدید نظر کنند.

نکته جالب در اظهارات طرفداران همجنس بازی در آمریکا و اعطای حقوق برابر به این افراد که با تبلیغات صهیونیستی و تلویزیونی رو به گسترش نیز هست این است که آنها قصد دارند به مخاطبان و طرفداران خود این طور وانمود کنند که خداوند دوستدار آنها است و کار آنها نه تنها قباحتی ندارد بلکه آنها مورد توجه خداوند نیز قرار دارند.

در حالی که می دانیم همجنس بازی نه تنها در ادیان توحیدی تقبیح و محکوم شده است بلکه از گناهان بزرگ محسوب می شود اما تعدادی از سیاستمداران آمریکایی و هنرمندان این کشور حتی برخی از کشورهای اروپایی از جمله انگلیس سعی دارند که ابراز مخالفت با همجنس بازی را "تندروی" و اشاعه فرهنگ نفرت و انزجار معرفی کنند.

همین یکی دو روز پیش(3 اسفند 87) دولت انگلیس از سفر دو کشیش آمریکایی مخالف همجنس بازی به انگلیس به همین بهانه ها جلوگیری کرد.

این درحالیست که در کتاب مقدس مسیحیان آمده است شهرهای سدوم وعموره به دلیل بی بندوباری مردان این شهرها مورد غضب خداوند واقع شده و نابود شدند و در قرآن کریم هم آمده است که قوم لوط دچار عذاب الهی شدند.
در مراسم اسکار چند سال پیش نیز فیلم "کوهستان بروکبک" بهترین فیلم سال شناخته شد وجوایز متعددی از جمله اسکار را از آن خود کرد. این فیلم داستان زندگی دو گاوچران همجنس باز است که هنرپیشه آن "هیث له جر" اوایل سال 2008 بر اثر افراط در مصرف داروهای پزشکی جان سپرد.

مساله ای را که در اینجا لازم است خاطر نشان کنیم این نکته است که طی چند سال اخیر دست اندرکاران سینمای ایران تلاش کرده اند تا به طریقی فیلمی را در مراسم اسکار شرکت دهندکه حتی برای آنها نامزد دریافت جایزه اسکار شدن هم مهم است چه رسد به دریافت جایزه!

 منبع : rajanews.com

با این توصیف آخر باید منتظر بود که سینمای ما هم برای برنده شدن در اسکار، فیلم های همجنس بازان را بسازد!!

نظر شما چیه؟

دسته ها :
سه شنبه ششم 12 1387

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه هالیوود ساخت 30 فیلم ضد ایرانی را در دستور کار دارد، گفت: ما اخباری را داریم که در تداوم دشمنی ها با ایران ساختن فیلم با موضوعاتی مختلف و علیه هویت باستانی، تاریخی، اسلامی و میهمان نوازی ایرانیان در دستور کار این محافل قرار دارد.

 

قشقاوی با اشاره به انتشار اخباری در مورد ساخت فیلمی با مضمون کشتار افغانی ها در ایران، گفت: ما اخباری را داریم که در تداوم دشمنی ها با ایران ساختن فیلم با موضوعاتی مختلف و علیه هویت باستانی، تاریخی، اسلامی و میهمان نواری ایرانیان در دستور کار برخی محافل قرار دارد. از نظر ما حوزه هنر ارزشمند است و نباید آلوده شود. بارها مقامات افغان اعلام کرده اند ایران میزبان خوبی برای سه میلیون افغانی بوده است.

قشقاوی از پیگیری موضوع ساخت این فیلم خبر داد و گفت: اخباری مبنی بر این داریم که هالیوود قصد دارد حدود 30 فیلم با این مضامین علیه ایران بسازد.

 منبع :rajanews.com

این کار آنها فقط دو دلیل میتونه داشته باشه: اول اینکه اونها به فکر افغانیها هستن، که با آنچه در عراق کردند در تضاد است و دوم اینکه بر علیه ما اقدام میکنند بدین معنی که لابد ما چوبی دو سر در آستینشان کردیم!

نظر شما چیه؟

دسته ها :
سه شنبه ششم 12 1387

▪ روز بیست ویکم: حرف حق را بپذیر و کاری به گوینده آن نداشته باش. مثلا اگر بوی دود را احساس می کنی و طوطی ات فریاد بزند که: خانه آتش گرفت! آیا به مهمان هایت خواهی گفت: این طوطی نمی فهمد چه می گوید؟


▪ روز بیست ودوم: عقاید را با حقایق اشتباه نکن. حقیقت مانند دانه بادام است و عقاید پوسته آن دانه بادام هستند. اگر به دنبال حقیقت هر چیز هستی، باید پوسته را بکنی، تا خود دانه را ببینی.


▪ روز بیست وسوم: قبل از انجام هر کار مهمی، اول ببین چه احساسی نسبت به انجام آن داری. آیا آن کار را مهم می دانی؟ آیا واقعی به نظرت می رسد؟ آیا به دیگران کمک می کند؟


▪ روز بیست وچهارم: هنگام غلیان احساسات، هیچ تصمیم مهمی نگیر. در این صورت اشتباه خواهی کرد. اول درون ات را آرام کن. ذهن مانند یک دریاچه است. هنگام غلیان احساس، دریاچه مواج است.


▪ روز بیست وپنجم: هنگام مواجه شدن با مشکل، یادت باشد که حتما راه حلی وجود دارد. زیرا هر چیز با جفتش بوجود می آید. بعد از هر سقوطی، صعودی و بعد از هر شبی، روزی وجود دارد.


▪ روز بیست وششم: همواره از نعمت هایی که زندگی به تو بخشیده، شاد باش و بخاطر آنچه که نداری گله مند نباش. ساختمان با سنگ هایی ساخته می شود که در دسترس اند، نه با سنگ های حیاط خانه دیگران.


▪ روز بیست وهفتم: سعی کن مثل ماشین خرابی که خاموش نمی شود، دائما در حال عذرخواهی نباشی. با این کار توجه دیگران را به اشتباهاتت جلب خواهی کرد. تلاش کن که بهترین را انجام دهی.


▪ روز بیست وهشتم: هر کار خیری که در این دنیا انجام دهی، بیش از هر کس به خودت کمک خواهد کرد، به تو قدرت و انرژی و درک بیشتر خواهد بخشید. اگر خودت نقاشی کنی، دیگران از تماشای آن لذت خواهند برد.


▪ روز بیست ونهم: برای عمل کردن از درونت فرمان بگیر. برای تفکر از درونت راهنمایی بجو. زیرا درک و آگاهی را باید دریافت کنی و نمی توانی خودت خلق کنی.


روز سی ام: هر چیز که راست و درست باشد، به نفع تو و دیگران خواهد بود. خداوند بهتر از هر کس می داند که چه چیز به تو شادی واقعی می بخشد.

نقل از سایت آفتاب

دسته ها :
چهارشنبه یازدهم 10 1387

▪ روز یازدهم: مشکلات ما را قوی و به سمت پیروزی های بزرگ تر هدایت می کنند. کوهنوردی آسان نیست، اما منظره ای هم که از قله کوه دیده می شود، بسیار زیباست.


▪ روز دوازدهم: اراده ات را قوی کن. خود را وارد به انجام کارهایی کن که برایت مشکل هستند. سپس آنها را با جدی ات انجام بده. بعد از مدتی خواهی دید که اراده ات همانند گرزی فولادی سخت و درخشان شده است.


▪ روز سیزدهم: با انرژی کامل روی کارهایت تمرکز کن. شیشه های رنگی کلیسا، هنگام عبور نور از آنها بسیار زیبا و درخشان می شوند. کارهایت را هم اگر با انرژی انجام دهی، شفاف و زیبا خواهند شد.


▪ روز چهاردهم: هنگامیکه قصد انجام کاری را داری، از خود نپرس: دیگران آن را چگونه و با چه روشی انجام داده اند؟ بلکه بپرس: چگونه می توانم آن را درست و به بهترین وجه ممکن انجام دهم؟ این را بدان که همواره حقیقتی تازه در انتظار کشف شدن است.


▪ روز پانزدهم: هر کاری را با جان و دل انجام بده. اگر شعاع انرژی ات را مانند ذره بینی که نور خورشید را متمرکز می کند، روی موانع تمرکز دهی، هر مانعی که سر راهت باشد خواهد سوخت.


▪ روز شانزدهم: امروز را آغازی تازه بدان. چرا به چیزی که دیروز اتفاق افتاده، یا انجام شده فکر می کنی؟ زندگی رودخانه ای است که مدام به سمت آینده در جریان است. هیچ قطره ای از آن دو بار از زیر یک پل رد نمی شود.


▪ روز هفدهم: افکار و رویاهایت را بسط بده. هنگامیکه در بیرون چمنزاری پهناور است که از هر سو تا افق امتداد دارد، چرا خود را در آغل حبس کنی؟


▪ روز هجدهم: نگذار افکارت بصورت عادت درآیند. سعی کن هرگز در جا نزنی. هر روز از زاویه ای تازه به کارها نگاه کن. زندگی یک صحنه پر از ماجراست. به اطرافت نگاه کن; نشانه های زیبایی وجود دارند که به کشفیات تازه اشاره می کنند.


▪ روز نوزدهم: مهم ترین چیز احساسی است که نسبت به کارت داری. وجود رنگ های تیره در یک تابلوی نقاشی، نشانه افسردگی نقاش آن تابلو است. رنگ های روشن، حاکی از وجود روشنایی و انرژی در زندگی نقاش آن تابلوست.


▪ روز بیستم: زندگی مثل یک تاب است که هم می تواند سرگرم کننده باشد و هم حال به هم زن. اگر هر بار که تاب می خوری احساس شگفتی کنی، لذت تاب خوردن را احساس خواهی کرد. در زندگی هم هر بار که کاری را انجام می دهی، از انجام آن شگفتی احساس کن.

 نقل از سایت آفتاب

ادامه دارد...

دسته ها :
سه شنبه دهم 10 1387

▪ روز اول: از کارهایی که ناچاری انجام دهی لذت ببر، نق زدن تنها تو را خسته تر می کند و نمی گذارد کار را درست انجام دهی. اما اگر با موفقیت مانند یک دوست رفتار کنی همه جا به دنبالت خواهد بود.


▪ روز دوم: سعی کن کارهایت را از صمیم قلب انجام دهی، نه به صرف اینکه ناچاری انجام دهی. باید به کارت ایمان داشته باشی. یک جریان آب ضعیف، تنها نیمی از باغچه را آبیاری می کند.


▪ روز سوم: همه چیز را همانطورکه هست بپذیر. خواستن به تنهایی چیزی را تغییر نمی دهد. خواستن، باد را از وزیدن بازنمی دارد و برف را به آبنبات تبدیل نمی کند.


▪ روز چهارم: تمرین کن تا از درون شاد باشی. اجازه نده دیگران برای شاد کردن تو تصمیم بگیرند. خودت رئیس کارخانه شادی سازی باش.


▪ روز پنجم: ذهن ات را همانند ابر سفیدی که در آسمان است، آزاد کن. تلاش کن، اما نتایج کار را واگذار تا با هم کار بیایند برای ابر چه فرقی می کند باد از کدام سو بوزد.


▪ روز ششم: وقتی تصمیم به انجام کاری می گیری، از خود نپرس: من چه می خواهم؟ بلکه بپرس: چه کاری به نفع همه است؟ اگر به فکر منافع دیگران باشی، دیگران در کنارت کار خواهند کرد و کمک خواهند کرد تا موفق شوی.


▪ روز هفتم: هنگام تصمیم گیری ابتدا نباید بپرسی، از این کار چه نفعی عایدم خواهد شد؟ پرسش درست اینست که: چه کاری به نفع همه است؟


▪ روز هشتم: وقتی کار به مشکل می خورد، نه دیگران را سرزنش کن و نه خود را. انسان وقتی شنا یاد می گیرد که از فرو رفتن در آب نترسد.


▪ روز نهم: برای موفقیت در هر کار، باید ابتدا تصویر واضحی از نقشه کار داشته باشی. آنگاه، همانطورکه در باد شدید، نخ بادبادک را محکم نگه می داری، باید هدف ات را هم به همان محکمی نگه داری.


▪ روز دهم: اگر طرحی در عمل مشکل تر از آن شد که فکر می کردی، دلسرد نشو. همه چیز این دنیا همین طور است، خصوصا اگر ارزشمند باشد.

نقل از سایت آفتاب

ادامه دارد...

دسته ها :
دوشنبه نهم 10 1387

ما معتقدیم که عشق سر خواهد زد
بر پشت ستم کسی تیر خواهد زد
سوگند به هر چهارده آیه نور
سوگند به زخم های سرشار غرور
آخر شب سرد ما سحر می گردد
مهدی به میان شیعه برمی گردد
دسته ها :
دوشنبه نهم 10 1387

خرما یکی از قدیمی‌ترین میوه‌های جهان است که سالیان سال مورد استفاده بشر قرار می‌گرفته است. خرما یک خوردنی مغذی است که گرسنگی را زود از بین می‌برد و در عین حال برای افرادی که به شیرینی‌ها علاقه‌مند هستند انتخاب خوبی است. واقعیت این است که خرماها کالری بیشتری نسبت به اغلب میوه‌ها دارند و با وجود شیرینی زیاد در این میوه و کالری بالای آن، مصرف مناسب از آن سبب افزایش وزن نمی‌شود. در حقیقت اکثر انواع خرماها سدیم و کلسترول و چربی ندارند و به همین دلیل مصرف آن عارضه چندانی به وجود نمی‌آورد.
خرما سرشار از فیبرهاست، هر ۱۰ عدد خرما حدود ۲۳۴ کالری دارد و وجود کلسیم و ویتامین ۶B سدیم، آهن، پتاسیم و پروتئین آن را به یک منبع غنی ویتامین‌ها و مواد معدنی لازم انسان تبدیل کرده است. گفتنی است برای تشخیص خرمای تازه و سالم دقت کنید که پوست آن نازک باشد و بوی بدی نگرفته باشد ضمن آنکه روی سطح آن اثری از دانه‌های شکر دیده نشود.

 

منبع:  روزنامه رسالت

دسته ها :
چهارشنبه چهارم 10 1387

1) سعی کنید بیشتر از آن که در انتظار دریافت چیزی از همسرتان باشید، چیزی به او ببخشید. اگر هدف شما ایجاد حس رضایت و خوشبختی در همسرتان باشد، مطمئن باشید فرصت های بی شماری برای رسیدن به این هدف پیدا خواهید کرد. در این صورت شما نیز از لطف و محبت همسرتان برخوردار خواهید شد. زیرا انسان ها همواره سعی می کنند خوبی های دیگران را جبران کنند.

۲) وقتی همسرتان به شما توهین می کند، سکوت کنید و با او مقابله به مثل نکنید. زیرا با این کار از بروز بسیاری از بحث های غیر ضروری جلوگیری می کنید. این لحظات به سرعت سپری خواهند شد و شما می توانید در زمان بهتری با همسرتان درباره رفتارش صحبت کنید.

۳) از همسرتان انتظارات غیرواقعی نداشته باشید. اجتناب از انتظارات غیرواقعی می تواند از بروز بسیاری درگیری ها، عصبانیت ها و سرخوردگی ها جلوگیری کند. انتظار نداشته باشید همسرتان کامل و بی نقص باشد. در ضمن هیچ گاه او را با دیگران مقایسه نکنید.

۴) سعی کنید نسبت به همه چیز دیدی مثبت داشته باشید.

۵) به راه هایی فکر کنید که می توانید همسرتان را نسبت به انجام کارهایی که دوست دارید ترغیب کنید. اگر این روش مؤثر نبود روش های دیگر را امتحان کنید و به یاد داشته باشید که تحسین و تعریف به موقع می تواند یک انگیزه قوی باشد.

۶) اهداف خود را طبقه بندی کنید و افکار خود را بر مهم ترین هدفتان یعنی داشتن یک محیط خانوادگی آرام و شاد متمرکز کنید.

۷) هیچ گاه با همسرتان وارد جنگ قدرت نشوید. به جای این کار با او به توافق برسید.

۸) همسرتان را به خاطر اشتباهاتش سرزنش نکنید. در عوض سعی کنید روشی در پیش بگیرید که از تکرار این اشتباهات جلوگیری کند.

وقتی شما همسرتان را به خاطر اشتباهاتش سرزنش می کنید، احساسات او را جریحه دار می کنید و باعث آزار او می شوید.

۹) در زمان حال زندگی کنید. اشتباهات و وقایع تلخ گذشته را فراموش کنید و سعی کنید شرایط زندگی امروزتان را تغییر دهید.

۱۰) همواره از همسرتان بپرسید: برای اینکه زندگی ما شاد و دلپذیر باشد، من چه کاری می توانم انجام بدهم؟

منبع: مجموعه نرم افزارهای لرد 

دسته ها :
دوشنبه دوم 10 1387

بسیاری از افراد در هنگام انتخاب و خرید یک گوشی مناسب ، گوشی های سونی اریکسون را به خاطر کیفیت دوربین این گوشی ها بر میگزینند. قابلیت عکس برداری دوربینهای گوشی سونی اریکسون مطمئنأ خوب است اما هم اکنون قصد داریم تا 4 ترفند ایده آل برای این گوشی ها را برای شما معرفی کنیم که با استفاده از آنها میتوانید به شکل کاملا صحیح و بهینه از دوربین سونی اریکسون استفاده کرده و عکس برداری صحیحی داشته باشید

- از گزینه Night در روز به هیچ عنوان استفاده نکنید.
هنگامی که از این گزینه در روز و یا در مکان هایی که نور مناسب و کافی وجود داشته باشد استفاده کنید , عکس شما کیفیت جالبی نخواهد داشت و رنگ ها به صورت غیر طبیعی می شوند.

2- برای اینکه شما بتوانید از زوم بالاتری بهره مند شوید ، می توانید اندازه تصویر خود را کوچکتر کرده تا زوم بالاتری داشته باشید.

3- گوشی هایی که Auto Focus دارند از یک قابلیت بسیار عالی بر خوردار هستند. در بعضی مواقع شما شاهد بوده اید که تصاویر شما مات و یا به صورت بسیار بد افتاده است . خوب دیگر گوشی هایی که دارای Auto Focus می باشند دیگر با همچین مشکلاتی مواجه نخواهند بود.

4- روش عکس برداری با گوشی های Auto Focus :
ابتدا کلید عکس برداری را فشار می دهید. کمی صبر کنید تا لنز دستگاه به طور اتوماتیک فاصله بین جسم تا لنز را فاصله گیری کند و نور و رنگ و .. را تنظیم نماید . بعد از چند لحظه شما دوباره دکمه عکس برداری را فشار دهید و از عکس خود لذت ببرید.

به نقل از سایت ترفندستان

دسته ها :
يکشنبه اول 10 1387
X