رئیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت: «پراید، پیکان، پیکان وانت و وانت نیسان بیشترین سهم را در تصادفات جاده‌ای امسال داشتند».

سردار محمد رویانیان امروز در جمع خبرنگاران افزود: «در سال 83 که سال پایانی برنامه سوم توسعه بود، بیش از 26 هزار نفر در تصادفات جاده‌ای کشته و 260 هزار نفر مجروح شدند اما در سال 87، حدود 23 هزار نفر کشته شدند».

وی افزود: «این در حالی است که 5 میلیون خودرو به جمع خودروها اضافه شده و موتورسیکلت‌ها نیز افزایش 50 درصدی داشته‌‌اند. در فروردین سال 83، 2 هزار و 400 نفر در تصادفات رانندگی کشته شدند. که این رقم در فروردین سال 87 با 16 درصد کاهش مرگ و میر مطلق به 2 هزار و 19 نفر رسید».

سردار رویانیان گفت: «شمار خودروها و موتورسیکلت‌ها طی 5 سال گذشته 50 درصد و سفرها30درصد افزایش داشته اما شمار کشته‌ها حدود 3 هزار نفر کاهش داشته است که بدین ترتیب 40 درصد بهبود مرگ و میر را طی این مدت داشته‌ایم».

رئیس پلیس راهور ناجا اظهار داشت: «بیشترین عوامل بروز تصادفات در سال 87 به شرح زیر است، سبقت غیرمجاز با 25 درصد، عدم رعایت فاصله طولی 22 درصد و سرعت غیر مجاز 20درصد همچنان در صدر عوامل بروز تصادفات رانندگی هستند».

سردار رویانیان گفت: «سواری و وانت با 63 درصد، کامیون 16درصد، موتورسیکلت 10درصد و اتوبوس 3درصد انواع حوادث رانندگی را به خود اختصاص داده‌اند».

منبع : rajanews.com

دسته ها :
يکشنبه بیست و سوم 1 1388

فاش نیوز: آیت الله العظمی سیستانی به هاشمی رفسنجانی گفته است : نظام جمهوری اسلامی نه تنها متعلق به ایران بلکه متعلق به همه شیعیان جهان و کانون امید تمامی مسلمین عالم است.

گزارش ها به نقل از حاضران در جلسه ملاقات هاشمی رفسنجانی با حضرت آیت الله العظمی سیستانی مرجع عالی قدر تشیع در عراق حاکی است، معظم له ضمن توصیه به قدر دانستن نعمت بزرگ جمهوری اسلامی ، بر ضرورت حرکت یکپارچه در ظل هدایت و رهبری حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کرده و از برخی اختلاف ها و حرکت هایی که بر شائبه دوگانگی نظام اسلامی دامن می زند ابراز نگرانی کرده است.

بر اساس این گزارش ها ، حضرت آیت الله سیستانی به آقای هاشمی رفسنجانی گفته است : فکر نکنید نظام جمهوری اسلامی فقط متعلق به ایران است ، بلکه به کل عالم اسلام و شیعیان جهان تعلق دارد و لازم است شما و بقیه مسئولان نظام پشت سر رهبری نظام و در ظل هدایت ایشان به گونه ای حرکت کنید که مؤید وحدت و یکپارچگی نظام باشد.

گزارش ها حاکی است پس از بیانات حضرت آیت الله سیستانی ، آقای هاشمی رفسنجانی پاره ای توضیحات دربارۀ موضوعاتی که منجر به نگرانی آیت الله سیستانی شده ، ارائه کرده است که به علت خروج حاضران و خصوصی بودن این بخش از ملاقات ، گزارشی از صحبت های هاشمی رفسنجانی در دست نیست.
دسته ها :
جمعه بیست و یکم 1 1388

فضای کشور کم کم آرایش انتنخاباتی به خود گرفته و با کنار رفتن خاتمی و قطعی شدن حضور میر حسین موسوی فضا شفافیت بهتری پیدا کرده است.

شکر خدا مردم هم از هم اکنون در تکاپو هستند تا با انتخاب بهترین فرد  پرونده خوبی برای دهه عدالت و پیشرفت کشور رقم بزنند ؛

اما یک حرف: 

همیشه از دوروئی و دو پهلو حرف زدن بدم می آید جناب آقای میر حسین موسوی از آن وقتی که آمده بیشترین محوری را که در سخنان خود به کار می برد قانونگرائی و عدم قانون گریزی است که این مساله را در مصا حبه مطبوعاتی خودبه عنوان اولین دلیل حضور در عرصه انتخابات به صراحت اعلام کردند.

سخن من با ایشان این است که از آنجایی که ایشان عضو هیئت امناء دانشگاه آزاد اسلامی می باشد و بر کسی هم پوشیده نیست که دانشگاه آزاد یکی از مصادیق بزرگ قانون گریزی و ظلم وبی عدالتی در حق مردم ایران است ایشان در این مسند چه گلی بر سر ملت ایران زده است که قصد دارد با قانون گریزی در کل کشور مقابله نماید .....

 ---------

 اینم یک سوال بی جواب دیگر

دسته ها :
پنج شنبه بیستم 1 1388

سایت اینترنتی شهرداری تهران از سوی تعدادی از افراد جویای کار هک شد.

به گزارش فارس، سایت شهرداری تهران که در آن هریک از معاونت‌ها، مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه شهرداری گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های خود ارائه می‌کنند، از ابتدای هفته جاری غیرقابل دسترس شده است.

تعدادی از وبلاگ‌ها خبر از هک شدن این سایت به دست هکری ناشناس داده‌اند که به دو زبان فارسی و انگلیسی خود را بیکار معرفی کرده و خواسته است هرکس شغلی سراغ دارد آن را به آدرس پست الکترونیک او ارسال کند.

منبع : rajanews.com

چه ابتکار جالبی! قابل توجه بچه های نرم افزار!

دسته ها :
پنج شنبه بیستم 1 1388

موتور جستجوی "گوگل" در بخش ارسال نامه های الکترونیکی خود موسوم به "جی میل Gmail " گزینه جدیدی تعبیه کرده است که کاربر اینترنتی در صورت ارسال یک نامه الکترونیکی اشتباه، پنج ثانیه فرصت دارد تا با کلیک بر روی این گزینه ارسال ایمیل خود را لغو کند.

یکی دیگر از کاربردهای این گزینه نیز این است که زمانی که کاربر قصد دارد ایمیل خود را ارسال کند نیز از وی درمورد لغو ارسال ایمیل سوال می شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، این گزینه هنوز برای نسخه فرانسوی "جی میل" فعال نشده است.

منبع : rajanews.com

دسته ها :
شنبه اول 1 1388

مجموعه تلویزیونی «یوسف پیامبر(ع)» از سوی بینندگان، بهترین سریال سال 87 شناخته شد.

به گزارش فارس، در آخرین نظرسنجی مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما، مجموعه تلویزیونی «یوسف پیامبر(ع)» پر بیننده‌ترین و جذاب‌ترین سریال سال 87 شد.سریال یوسف پیامبر

بنابراین گزارش، این مجموعه تلویزیونی در زمان پخش خود 86 درصد مخاطب داشته که از این میزان، 93 درصد از این سریال رضایت داشته‌اند.

سریال یوسف پیامبر(ع)، قصه قوم بنی اسرائیل در 1160 سال قبل از میلاد مسیح را روایت می‌کند، داستان از شهر فدان در جنوب کشور بابل آغاز می‌شود که پیش از تولد حضرت یوسف تا میانسالی این پیامبر که عزیز مصر می‌شود را به نمایش می‌گذارد.

در این مجموعه تلویزیونی که از پروژه‌های الف سیما فیلم به شمار می‌رود و کار نگارش آن چهارسال به طول انجامید، «جمال شورجه» به عنوان مشاور کارگردان حضور داشته است.

سریال «یوسف پیامبر(ع)» چهارمین قصه قرآنی است که در مرکز سیما فیلم ساخته شده است.

منبع : rajanews.com

نظر شما در باره این سریال چیه؟

دسته ها :
چهارشنبه بیست و هشتم 12 1387
 روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارنوت:
واشنگتن خاتمی را ترجیح می‌دهد، او پیشرفت هسته‌ای ایران را متوقف کرد
 

یک روزنامه صهیونیستی با اشاره به اینکه موفقیت امریکا موفقیت امریکا در گفتگو با ایران منوط به چند مرحله است، به تشریح 3 فاز مختلف پرداخت.

به گزارش رجانیوز به نقل از یدیعوت آحارونوت، فاز اول این است که در مورد غنی‌سازی به یک توافق دوطرفه با ایران رضایت داده شود. اوباما در سخنان خود به نوعی خواهان گفتگوی مستقیم و بدون شرط بوده و احمدی‌نژاد نیز منوط به احترام متقابل آن را پذیرفته است.خاتمی

فاز دوم، آماده کردن یک اهرم فشار مؤثر است؛ چماق بزرگی که وقتی طرفین بر سر میز مذاکره می نشینند، در دست امریکا باشد و به عبارت دیگر، ایالات متحده با یک برگ برنده و دست پر در این گفتگو حاضر شود.

این چماق می‌تواند، یک توافق در سطح بالا با روسیه و چین برای اعمال تحریم‌های عمیق‌تر که از پشتوانه شورای امنیت نیز برخوردار است، باشد، به‌طوری که اگر گفتگوها شکست خورد، ثبات و تعادل ایران به مخاطره بیفتاد. البته تا آخر هم باید از همراهی روسیه در این مرحله استفاده شود. همانگونه که اوباما در نامه خود به مدودوف به آن اشاره کرده بود. در مقابل، امریکا هم از گسترش سیستم دفاع موشکی خود در لهستان و چکسلواکی جداً صرفنظر کند. در این راه از کمک و همراهی چین نیز باید بهره برد تا چین هم در جریان تصمیمات گرفته شده با همراهی روسیه، مخالفتی نداشته باشد.

فاز سوم این است که گفتگو با ایران، به بعد از انتخابات ریاست جمهوری ایران موکول شود، زیرا این امر کاملاً برای واشنگتن واضح است که گفتگو با ایران در زمان احمدی‌نژاد باعث افزایش محبوبیت و تحکیم موقعیت وی در نظر رأی‌دهندگان خواهد شد و او قادر خواهد بود به‌راحتی انتقاد مستقیم منتقدانش را مبنی بر اینکه وی مقصر مشکلات اقتصادی است، برطرف کند. زیرا منتقدان ادعا می کنند که او باعث منزوی شدن و تحریم ایران شده است.

به هرحال، مقامات رسمی واشنگتن انتخاب خاتمی اصلاح‌طلب را ترجیح‌می دهند چراکه حداقل، این، او بود که در سال 2003 حاضر شد به‌طور موقت در یک محدوده زمانی پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران را متوقف کند.

منبع : rajanews.com

شنبه، 24 اسفند 1387

 مرگ بر هر خائن وطن فروش

دسته ها :
چهارشنبه بیست و هشتم 12 1387

یک تحلیلگر صهیونیستی، با اعلام اینکه احمدی‌نژاد فعالیت‌های هسته‌ای ایران را بعد از به تعویق افتادن در دولت خاتمی، مجددا آغاز کرد گفت: آمریکا منتظر انتخاب مجدد خاتمی به عنوان رئیس‌ جمهور است.

به گزارش فارس به نقل از سایت خبری عبری "یدیعوت آحارنوت "، "رون بن ییشای " تحلیلگر صهیونیستی در مقاله امروز خود نوشت: آمریکا منتظر انتخاب مجدد سید محمد خاتمی به عنوان رئیس‌ جمهور آینده ایران است.

این تحلیلگر صهیونیست در مقاله خود افزود: آمریکا برای آغاز گفتگو با ایران به انتخابات آتی ریاست جمهوری ایران چشم‌ دوخته است.
رون بن در ادامه این مقاله نوشت: آمریکا به هیچ عنوان نباید در حال حاضر با ایران گفتگو کند زیرا این اقدام به نفع "محمود احمدی‌نژاد " رئیس‌جمهور فعلی ایران در انتخابات آتی تمام می‌شود.

رون بن احمدی‌نژاد را در مقایسه با خاتمی‌ اینگونه معرفی کرده است: احمدی‌نژاد شخصی است که فعالیت‌های اتمی ایران را بعد از به تعویق افتادن این فعالیت‌ها در دولت آقای خاتمی، مجددا آغاز کرد در حالیکه دولت آقای خاتمی تمایل به تعویق این فعالیت‌ها داشته است.

منبع : rajanews.com

 راستی شما به چه کسی رای میدید؟؟؟

دسته ها :
جمعه بیست و سوم 12 1387

خاخام های یهودی ضد صهیونیسم و مخالف اشغال سرزمین فلسطین توسط رژیم اسرائیل، پوشیدن لباس ارتش رژیم صهیونیستی را شرعا حرام اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه واکیت ترکیه با درج این خبر نوشت خاخام های یهودیان نتوری کارتا که به مخالفت با فلسفه صهیونیسم و اشغال سرزمین فلسطین توسط این رژیم معروف هستند، طی فتوایی از پیروان خود دعوت کردند اونیفورم ها و سایر نمادهای نیروهای پلیس و سربازان ارتش این رژیم را نپوشند. خاخام های یهودی با تاکید بر حرام بودن پوشیدن این گونه لباس های متعلق به رژیم صهیونیستی از لحاظ شرعی، این مطلب را با انتشار بروشورهای متعدد به اطلاع پیروان خود رساندند.

در سرزمین‌های اشغالی بیش از پانصد خانوار یهودی نتوری کارتا زندگی می کنند. این جماعت با رد رژیمی به نام اسرائیل در انتخابات برگزار شده در سرزمین های اشغالی نیز شرکت نکرده و از اعزام فرزندان خود به مدارس دولتی و خدمت در ارتش صهیونیستی نیز خودداری می‌کنند.

  منبع : rajanews.com

دسته ها :
جمعه بیست و سوم 12 1387

به نام خدا

 

 دو مجسمه بزرگ یکی از فراعنه مصر به دنبال تازه ترین کندو کاو باستان شناسان اروپایی در جنوب این کشور کشف شد.

به گزارش فارس و به نقل از منابع اینترنتی، دیرینه شناسان بلژیکی، هفته گذشته قبر‌ یکی از فراعنه مصر را در شهر باستانی "الاقصر " کشف کردند.

 

بررسی های کارشناسان نشان می داد این قبر که 3500 سال قدمت دارد متعلق به "آمن هوتپ " جانشین "توت‌موس " سوم است.باستان شناسان همچنین هنگام خالی کردن این معبد دو مجسمه بزرگ یافتند.

یکی از مجسمه‌ها از گرانیت سیاه ساخته شده و آمن هوتپ سوم را با سرپوشی سنتی از فراعنه مصر و مجسمه دیگر ، او را به شکل ابوالهول نشان داده است.

گفته می شود این قبر ، نخستین بار سال 1880 میلادی با تلاش باستان‌شناسان سوئدی پیدا شد اما پس از مدتی به دلایل نامعلوم زیر خاک صحرا مدفون ماند.

کارشناسان می گویند مدفون ماندن 130 ساله قبر "آمن هوتپ " پس از نخستین اکتشاف ، آسیب هایی به دست نوشته ‌های حکاکی شده روی دیواره زده اما سقف آن هنوز سالم است.


آمن هوتپ سوم نهمین فرعون از دودمان هجدهم مصر بود که در قرن چهاردهم پیش از میلاد 40 سال بر این کشور فرمانروایی کرد.

  منبع : rajanews.com

دسته ها :
جمعه بیست و سوم 12 1387

فارس:

مشاهده رنگ هاى زیبا و چشم نواز، از عالى ترین تجربیاتى است که انسان در طول شبانه روز آن را تجربه مى کند.

مشاهده رنگ هاى زیبا و چشم نواز، از عالى ترین تجربیاتى است که انسان در طول شبانه روز آن را تجربه مى کند.

رنگ سبز حس شادابى و طراوت را به انسان منتقل مى کند.

به اطراف خود نگاه کنید، رنگ ها همه جا هستند و ما را احاطه کرده اند. ما زندگى را از دریچه رنگ ها، شکل ها و صداها مى بینیم.

رنگ هاى مختلف در زندگى ما از بسیارى جهات تاثیر گذارند، به عنوان مثال رنگ قرمز عموما به هنگام رانندگى یا استفاده از دستگاه هاى صنعتى و ... ، توجه ما را به خطرها جلب مى کند.

هنگام مشاهده مراتع سرسبز احساس شادابى می کنیم و هنگامى که دریاى آبى را مى بینیم احساس آرامش مى کنیم.

یک اتاق تاریک در ما احساس وجود رمز و راز و یا ترس را ایجاد مى کند.

اتاقى با رنگ آمیزى سفید، احساس تازگى و تمیزى را در ما القا مى کند.

رنگ آبى آرامش دهنده بوده و مى تواند براى پایین آوردن فشار خون مورد استفاده قرار گیرند. این رنگ مى تواند توانایى خوابیدن را در انسان افزایش داده و یا احساس درد را کاهش دهند

در مقابل رنگ قرمز، تاثیر تقریبا متضادى دارد. این رنگ مى تواند باعث بالا رفتن فشار خون و افزایش تولید آدرنالین در خون شود. به دنبال آن شما یقینا احساس ترس یا استرس خواهید کرد.

استفاده صحیح از رنگ ها مى تواند یک فضاى مناسب یا نامناسب در زندگى ایجاد کند. در اینجا کاربردهاى بعضى از رنگ ها اشاره می کنیم:

* رنگ زرد ذهن انسان را تحریک مى کند، بنابراین معمولا مناسب ترین رنگ براى اتاق مطالعه یا درس است.

* رنگ آبى تسکین دهنده بوده و موجب آرامش شما مى شود، بنابراین براى اتاق خواب مناسب تر است.

* رنگ سفید نشانگر تهى بودن، فضاى باز و پاکیزگى است، لذا براى حمام یا سرویس هاى بهداشتى بسیار مناسب است. باید دقت کنید که حتى المقدور از این رنگ براى اطاق درس یا مطالعه استفاده نکنید.

گفتنى است رنگ درمانى بر افکار، رفتار و سلامتى فرد به طور قطع تاثیر مى گذارد. فراموش نکنید که استفاده درست از رنگ ها مى تواند آرامش را به زندگى شما هدیه دهد.

منبع : rajanews.com

دسته ها :
سه شنبه بیستم 12 1387

رییس رژیم صهیونیستی در روز جهانی زن با این ادعا که زنان در سرزمینهای اشغالی وضعیت بهتری دارند گفت مشکل همسایگان عرب این رژیم، مردسالاری آنها و نه موجودیت اسرائیل است.

به گزارش برنا به نقل از یدیعوت آحارنوت، "شیمون پرز" که به بهانه روز جهانی زن در جمع شماری از فعالان زن این رژیم سخن می گفت افزود: با توجه به موقعیت امروز زنان اسرائیلی خطاب به همسایگان عربمان می گویم مشکل شما تسلط اسرائیل نیست بلکه مشکل اصلی در مردسالار بودن جوامعتان است.

رییس رژیم صهیونیستی با این ادعا که زنان ساکن شهرکهای صهیونیست نشین آزادی بیشتری نسبت به کشورهای همسایه این رژیم دارند خاطر نشان کرد: حتی امروز نیز در این کشورها با زنان مانند برده ها برخورد می شود. وی خطاب به زنان گفت: من در همه جا صدای اعتراض شما را از دست مردان می شنوم و گمان می کنم آنها باید بپذیرند که زن و مرد برابرند.

این سخنان در حالی مطرح می شود که به اذعان نخست وزیر مستعفی رژیم صهیونیستی، این رژیم در حال حاضر لقب دارنده بیشترین تعداد زنان فاحشه در خاورمیانه را از آن خود کرده و تجارت انسان در این رژیم درآمد هنگفتی را به جیب مقامات آن سرازیر می کند. پرز در حالی ادعای دفاع از حقوق زنان را دارد که بیشترین میزان تعرض به زنان در میان دولتمردان نیز در بین سران این رژیم دیده می شود.

گفتنی است خود پرز پس از اینکه اتهام فساد اخلاقی"موشه کاتساف" رییس پیشین این رژیم مسجل شده و ناچار به گناره گیری شد، بر جای او نشست. همچنین پرونده شمار زیادی از سیاستمداران پیشین و فعلی این رژیم نیز به اتهام تجاوز به عنف بارها به تیتر نخست رسانه های این رژیم تبدیل شده و رسیدگی به شماری از آنها هم اکنون نیز در جریان است. در همین حال گروههای مدافع حقوق زنان در سرزمینهای اشغالی بارها نسبت به تبعیض ها و تجاوزاتی که علیه زنان در این رژیم و بویژه بدست سران آن صورت می گیرد اعتراض کرده اند اما این اقدامات تا کنون نتیجه ای نداشته است.

منبع : rajanews.com

  یه ضرب الامثل هست که میگه آشپال(آبکش) به قلیان میگه: "سوراخ سوراخ". در حالیکه قلیان به تعداد انگشت سوراخی داره ولی آشپال....

دسته ها :
سه شنبه بیستم 12 1387

«آیا استان بوشهر به جایگاه خود رسیده است؟ هرگز! انتظار می رفت با فرصت های مناسب شاهد پیشرفت همه جانبه در بوشهر باشیم ولی نبوده ایم و باز هم بوشهر همان بوشهری است که در دفاع مقدس بود، همانگونه مانده است.من نمی خواهم از کارهایی که در سال های گذشته شده است فهرست بدهم. نمی گویم چه کارهایی باید می شد و نشده است.»

بخشی از اظهارات آقای خاتمی در مسجد جامع عطار بوشهر

گفته می شود آقای خاتمی بعد از این اظهارات با انتقاد برخی از نزدیکان خود روبرو شد که می گفتند؛ شما بی آن که متوجه باشید دوران 8 ساله اصلاحات و ریاست جمهوری خودتان را زیر سوال بردید زیرا اعلام کردید که از دوران دفاع مقدس تاکنون برای بوشهر هیچ کاری نشده است این سخن شما یعنی اینکه در دوران 8 ساله ریاست جمهوری خودتان هم برای مردم بوشهر هیچ قدمی برنداشته اید. این عده از اطرافیان خاتمی که او را در سفر به بوشهر همراهی می کردند به وی توصیه کردند در سفرهای دیگر فقط دوران 3 ساله دولت نهم را زیر سوال ببرد!

گفتنی است که خاتمی و اطرافیانش در حالی برای کسب قدرت دست به سیاه نمایی علیه دولت نهم می زنند که پی در پی دست به مظلوم نمایی زده و ادعای تخریب اصلاحات از سوی اصولگرایان را دارند!

منبع : rajanews.com

شما چی؟ تا حالا خودتونو زیر سوال بردین؟؟

دسته ها :
سه شنبه بیستم 12 1387

به گزارش ایرنا، براساس پیشنهاد دولت در لایحه هدفمند کردن یارانه ها که به تایید کمیسیون تلفیق هم رسیده است قیمت حامل های انرژی بر خلاف تصور عمومی به یکباره به نرخ بین المللی(فوب خلیج فارس) عرضه نخواهد شد.

براساس ماده یک بند الف لایحه هدفمند کردن یارانه ها دولت حداکثر پس از سه سال از ابلاغ این قانون قیمت حامل های انرژی را به حداقل 90 درصد قیمت فوب خلیج فارس می رساند.

به همین دلیل هدفمند کردن یارانه ها به معنای افزایش شدید قیمت ها به یکباره نیست بلکه در برخی از حامل های انرژی مانند برق و گاز، نرخ به صورت تدریجی و ظرف مدت سه سال آزاد می شود.

براساس این گزارش، پرداخت نقدی یارانه به هفت دهک اول درآمدی کشور تعلق خواهد گرفت و براساس پیش بینی وزیر اقتصاد در صورت تصویب 20 هزار میلیارد تومان برای لایحه هدفمند کردن یارانه ها در صحن علنی مجلس به طور متوسط به هر خانواده چهار نفره مشمول، حدود 80 هزار تومان خواهد رسید.

البته میزان پرداخت در دهک مختلف درآمدی متفاوت است به گونه ای که دهک های درآمدی اول که حقوق کمتری دارند بیش از 80 هزار تومان دریافت می کنند و این رقم با افزایش دهک درآمدی کاهش می یابد.

لازم به ذکر است براساس آخرین آمار مرکز آمار تمام کارمندان و کارگران جزء هفت دهک اول درآمدی کشور قرار می گیرند و یارانه به آنها تعلق خواهد گرفت.

گزارش ایرنا حاکی است میزان یارانه نقدی قبل از اصلاح قیمت ها از طرق کارت های اعتباری در اختیار مردم قرار می گیرد تا با اصلاح قیمت ها مردم به موقع قدرت استفاده از این وجوه را داشته باشند.

برهمین اساس هرخانواده در زمان های مقرر به نسبت صرفه جویی در مصرف حامل های انرژی قابلیت برداشت وجوه یارانه نقدی را خواهد داشت. این بدین معنی است که خانواده ای که انرژی بیشتری مصرف می کنند سهم بیشتری از 80 هزار تومان یارانه نقدی آنان صرف پرداخت بهای انرژی خواهد شد و خانوارهایی که صرفه جویی مناسبی دارند می توانند از یارانه در نظر گرفته شده جهت سایر مصارف استفاده کنند. گفتنی است پرداخت یارانه نقدی در مقاطع سه ماه صورت خواهد گرفت.

بدین ترتیب گام موثری در جهت تحقق عدالت اقتصادی ،جلوگیری از پرداخت یارانه به اقشار پردرآمد و هدایت منابع کشور در جهت افزایش رفاه دهک های درآمدی پایین کشور برداشته خواهد شد.

منبع : rajanews.com

 امیدوارم این طرح به صورت کامل و دو طرفه اجرا شه!!! نه اینکه از یه طرف قیمتا برن بالا و از طرف دیگه هیچ یارانه ای ندن!!!

دسته ها :
يکشنبه هجدهم 12 1387

در حاشیه دومین جشنواره بین المللی آخرین منجی که با موضوع منجی گرایی، ولایت مداری، مقاومت اسلامی در حال برگزاری است، اولین مسنجر (پیام رسان) اسلامی رونمایی شد.

به گزارش فارس، در حاشیه دومین جشنواره بین المللی آخرین منجی که با موضوع منجی گری، ولایت مداری، مقاومت اسلامی به همت سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران برگزار شده است. اولین مسنجر اسلامی (پیام رسان)،رونمایی شد.

این مسنجر (پیام رسانه) اسلامی به هدف ایجاد امنیت در تبادل اطلاعات شبکه‌ای طراحی شده و نسخه نهایی آن تا پایان 1388 در اختیار عموم قرار می‌گیرد.

 این مراسم در محل مرکز همایش های کوثر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران  برگزار شد.

منبع : rajanews.com

دسته ها :
يکشنبه هجدهم 12 1387
X